Rusko

Třetí světová na spadnutí!? Britům povolili střílet na ruská letadla!

Tady už končí veškerá legrace! Britové odhalili, že letadla RAF operující na Blízkém východě byla vybavena raketami vzduch-vzduch. Nová výzbroj přitom není určená pro boj s Islámským státem!

Všechno totiž napovídá tomu, že letadla britské RAF mají rakety určené pro vzdušné souboje kvůli tomu, že v uplynulých dnech začali nad Sýrií operovat Rusové.


A Putinově administrativě se tento krok pochopitelně ani trochu nezamlouvá. Proto musel britský vojenský atašé na kobereček vysvětlovat, jak je možné, že angličtí piloti dostali povolení střílet na ruské stroje.


Britské ministerstvo zahraničí se nyní rychle pokouší krotit vzniklé vášně a tvrdí, že zprávy o nové výzbroji stíhaček Tornado jsou nepřesné.


"Ruská vláda požadovala okamžité vysvětlení zpráv z tisku o tom, že se pro naše stíhací piloty změnila pravidla pro vzdušné souboje. Zprávy ovšem byly nepřesné," dušuje se pro britský Mirror nejmenovaný mluvčí ministerstva zahraničí.


Britové se vzápětí opřeli do ruských vojenských operací v Sýrii se slovy, že Rusové útočí neřízenými střelami a mezi oběťmi náletů je tak velké množství civilistů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Úžasné VIDEO: Holčička nevydržela čekat na otce a narušila vojenskou přehlídku

Reakce na přívaly uprchlíků? Nově půjdou v ČR na vojnu muži i ženy! Už v 18!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz