Oscar

Kdo letos získá Oscara? Všechny NOMINACE na populární ceny!

Kdo letos získá Oscara? Všechny NOMINACE na populární ceny!
Zdroj: Profimedia

Do předávání 89. ročníku filmových Oscarů sice zbývá více než měsíc, ale nominace na letošní ročník Cen Akademie filmového umění. Nominace ovládl film REVENANT Zmrtvýchvstání s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, který získal 12 nominací.

Kdo si zlaté sošky odnese, se dozvíme až 28. února, ale REVENANT si odnesl nominaci i v kategorii Nejlepší snímek. O sošku se utká s filmy Sázka na nejistotu, Most špionů, Brooklyn, Room, Šílený Max: Zběsilá cesta, Marťan, Spotlight.

Režisér snímku Alejandro G. Inarritu je jedním z nominovaných v kategorii nejlepší režisér. Ve stejné kategorii triumfoval už vloni s filmem Birdman, který byl oceněn také za nejlepší film, nejlepší původní scénář a nejlepší kameru. Nominaci získali také Tom McCarthy (Spotlight), George Miller (Šílený Max: Zběsilá cesta), Lenny Abrahamson (Room) a Adam McKay (Sázka na nejistotu).

Leonardo DiCaprio získal za roli lovce Hugha Glasse ve filmu REVENANT Zmrtvýchvstání svou šestou nominaci na Cenu Akademie. Povede se mu ji přetavit v prvního Oscara? Soupeři mu budou Bryan Cranston (Trumbo), Matt Damon (Marťan), Michael Fassbender (Steve Jobs), Eddie Redmayne (Dánská dívka).

V kategorii nejlepší herečka zabojují o sošku Oscara Cate Blanchettová (Carol), Brie Larsonová (Room), Jennifer Lawrencová (Joy), Charlotte Ramplingová (45 let) a Saoirse Ronanová (Brooklyn).

Související obsah

O svého prvního Oscara bojuje i legendární Sylvester Stallone. Nominace, své teprve druhé v herecké kategorii, se dočkal za roli Rockyho ve filmu Creed. Právě role Rockyho mu vynesla jedinou dosavadní nominaci v kariéře, v roce 1976 byl nominován za roli Rockyho v prvním filmu.

Letos bojuje o cenu za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Soupeři mu jsou Christian Bale (Sázka na nejistotu), Tom Hardy (REVENANT Zmrtvýchvstání), Mark Rylance (Most Špionů) a Mark Ruffalo (Spotlight).

Související obsah

Pětice hereček se utká o cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Nominovány byly Jennifer Jason Leighová (Osm hrozných), Rooney Mara (Carol), Rachel McAdamsová (Spotlight), Alicia Vikanderová (Dánská dívka) a Kate Winsletová (Steve Jobs).

Český snímek Domácí péče od režiséra a scénáristy Slávka Horáka se do finálové nominace v kategorii Nejlepší cizojazyčný film nedostal. O sošku zabojuje dánský válečný film Válka, kolumbijský dobrodružný film Objetí hada, francouzské drama Mustang, maďarské drama Saulův syn a jordánský dobrodružný film Theeb.

Vedle nominací v kategorii Nejlepší snímek, Nejlepší režie, Nejlepší herec a Nejlepší herec ve vedlejší roli bodoval film REVENANT Zmrtvýchvstání také v kategoriích Nejlepší střih zvuku, Nejlepší mix zvuku, Nejlepší výprava, Nejlepší kamera, Nejlepší masky, Nejlepší kostýmy, Nejlepší střih a Nejlepší vizuální efekty.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz