Teroristický útok

Atentátník se odpálil před ruskou ambasádou v Kábulu. 7 mrtvých

Další sebevražedný útok, od počátku roku již šestý, otřásl afghánským hlavním městem Kábulem. Sebevražedný atentátník se odpálil před ruskou ambasádou. Sedm lidí zahynulo a 25 bylo zraněno, uvedla místní média

Atentátník se odpálil na ulici Darul Aman, hlavní třídě na jihu afghánské metropole. Mluvčí ruské ambasády v Afghánistánu Aleksej Kosarev potvrdil útok webu Russia Today. Podle něj vybuchl před ambasádou náklaďák

Podle informací afghánského televizního kanálu 1 TV News zemřeli minimálně čtyři lidé, dalších 24 mělo být zraněno. Oběti potvrdil televizi náměstek ministra vnitra generál Ayoub Salangi.

Obětí je zřejmě až 7, 25 lidí mělo být zraněno. Mezi obětmi byly čtyři ženy. Terčem se stali novináři afghánské televize Tolo TV, u jejichž autobusu se sebevražedný atentátník odpálil.

Související obsah

Na místo okamžitě zamířily sanitky a hasiči z celého Kábulu. K teroristickému útoku se přihlásila místní odnož Islámského státu. Vedle islámského hnutí Táliban, které přišlo v roce 2001 o moc a vede povstání proti prozápadní vládě, se o moc v Afghánistánu stále hlasitěji hlásí také Islámský stát, pro který Táliban představuje hlavního konkurenta.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Teroristický útok

Důležité Události

Píše se na Deník.cz