Vít Legerský

Kramnému hrozí přísnější trest! Žalobce Legerský se odvolal

Kramnému hrozí přísnější trest! Žalobce Legerský se odvolal
Zdroj: ČTK

Případ Petra Kramného míří před Vrchní soud v Olomouci. Ten nebude rozhodovat jen o tom, jestli Petra Kramného zprostit viny nebo mu trest potvrdit, Kramný si od něj bude moci odnést i přísnější trest, než je 28 let ve vězení a osmimilionové odškodné, které musí zaplatit rodině. Proti verdiktu soudkyně Renaty Gilové se totiž odvolal i státní zástupce Vít Legerský.

Kramný se zatím nemusel strachovat, že by od vrchního soudu odešel ještě s přísnějším trestem, než jaký dostal v lednu od Krajského soudu v Ostravě. To ale změnilo odvolání státního zástupce Víta Legerského. Teď vrchní soud může Kramnému napařit i přísnější trest!

"Dnes jsem ve věci obžalovaného Petra Kramného podal odvolání proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě ze dne 7. 1. 2016, a to do výroků o trestu a náhradě škody v neprospěch obžalovaného," uvedl státní zástupce Vít Legerský s tím, že další komentáře k odvolání i samotné kauze nebude poskytovat.

Související obsah

Legerský požadoval pro Petra Kramného trest na horní hranici trestní sazby, tedy 30 let vězení. Soudkyně mu nakonec uložila trest o dva roky kratší. V prospěch Petra Kramného hrálo, že doposud nebyl trestán. Státní zástupce si při vynesení rozsudku ponechal lhůtu pro odvolání.

Kramný se odvolal už na místě. Jeho právní zástupkyně Jana Rejžková připravuje písemné odůvodnění odvolání, které podle informací TN.cz podá v pátek. Krok státního zástupce odmítla komentovat.

Státní zástupce opakovaně prohlašoval, že nepochybuje o vině obžalovaného. Naopak obhájkyně Petra Kramného Jana Rejžková naopak požadovala zproštění obžaloby. U soudu prohlásila, že státní zástupce si motiv, kterým měl být blížící se rozpad manželství Moniky a Petra Kramných, vykonstruoval. Zdůrazňovala také, že neexistují žádné přímé důkazy.

Soudkyně Gilová připravovala písemné odůvodnění rozsudku několik týdnů, viz reportáž z Televizních novin

Podle soudkyně Renaty Gilové ale nepřímé důkazy tvořily uzavřený a logický řetězec. Kramného usvědčovaly především znalecké posudky z oboru soudního lékařství, psychologie a toxikologie. Kramný se podle soudkyně bál rozpadu rodiny a chtěl spáchat takzvanou rozšířenou sebevraždu, tedy zabít manželku a dceru a pak spáchat sebevraždu. K tomu, aby si sáhl na život, ale nakonec podle Gilové nenašel odvahu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

Mladík málem zabil svou přítelkyni! Co však udělala, když ji pustili z nemocnice? Tomu neuvěříte!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz