Petr Kramný

Důkaz neviny Kramného? Soudkyně mlčí, obhájkyně se těší

Důkaz neviny Kramného? Soudkyně mlčí, obhájkyně se těší
Zdroj: ČTK / TV Nova

Spolek Šalamoun, který dlouhodobě bojuje za osvobození Petra Kramného, vyrazil do dosud nejtvrdšího útoku. Podle něj vzorky tkáně nedokazují smrt obětí elektrickým proudem. Státní zástupce i právnička pozůstalých to odmítají.

Spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun, se tvrdě vložil do případu Petra Kramného. Když se spolku podařilo získat vzorky srdečních tkání Moniky a Kláry Kramných, nechal je přezkoumat "nezávislými odborníky". Aniž by Šalamoun uváděl jména zmiňovaných "nezávislých odborníků", odvolává se na jejich závěry. Ty údajně znějí téměř jednoznačně - vzorky tkání nenesou stopy po tom, že by Monika a Klára zemřely po zásahu elektrickým proudem.

Státního zástupce Víta Legerského nechalo prohlášení spolku Šalamoun chladným. "Neříkám na to vůbec nic. Jednak mě spolek Šalamoun a jeho vyjádření vůbec nezajímají a také je pro mě kauza Kramný minulostí. Pokud se nějakým způsobem objeví nějaký důkaz a bude mi předložen, nastuduji si to a pak se budu moct k věci eventuálně vyjádřit. Ale v tuto chvíli to jde mimo mě," odmítl zprávu Šalamounu státní zástupce Legerský.

Související obsah

Právní zástupkyně pozůstalých po obětech vraždy Klára Long Slámová upozornila na fakt, že podobných zpráv expertů už Šalamoun zveřejnil víc. "Oni už měli tolik expertů, tolik zvratů v případu, tolik "trumfů", že už se tomu jenom směju," reagovala advokátka Slámová.

Poukázala i na fakt, že žádnou expertízu Šalamoun nezveřejnil. A dokonce ani jméno jejího autora. "Abych se k tomu vůbec mohla fundovaně vyjádřit, musela bych vidět tu jejich expertízu. Jakými vůbec kvalitami oplývá, protože těch expertíz předložili už tolik a všechny byly nesmyslné, že to má vliv na určitou mou nedůvěru a priori vůči tomu, co neustále vykřikují do světa. Nehledě na to, že stále uvádějí v mnoha svých prohlášeních nepravdivé informace. Takže si myslím, že by byla ztráta času, kdybych se k tomu vyjadřovala," řekla TN.cz Klára Long Slámová.

Související obsah

Upozornila třeba na nedávné tvrzení Šalamounu, které zcela převrátilo skutečná fakta. "Šalamoun například uvádí, že podle tvrzení egyptského lékaře nedošlo k zásahu elektrickým proudem. Přitom v posledním svém výslechu přiznal, že to skutečně odpovídá zásahu elektrickým proudem," uvedla příklad advokátka.

Ani poslednímu a dosud asi nejtvrdšímu prohlášení Šalamounu nevěří. A nemyslí si ani to, že by se tak dalo docílit znovuotevření procesu. "Jak by to mohlo vést k otevření případu? Já nevím, jak to vysvětlit laikovi, ale vyplývá to ze všech expertíz ve spisu a protokolů z hlavního líčení - ta elektřina tam nezanechává nějaké ´vodivé momenty´, ale zanechá tam určité známky, které se posuzují v souhrnu se vším ostatním, co bylo zjištěno. Tohle všechno nedává jiný obraz o příčině úmrtí, než byl ten, který prokázaly dva znalecké ústavy. Tam se nevychází jen ze vzorku srdeční tkáně, ale z dalších a dalších věcí. Z chemické expertízy kůže a z mnoha dalších věcí," vysvětlila Slámová.

Související obsah

Spolek v posledním prohlášení vysvětluje odsouzení Petra Kramného tak, že to umožnilo "lajdácké a zejména zcela nedostatečné zpracování znaleckých posudků znalců obžaloby". V poměrně emotivním prohlášení pak Šalamoun Kramného zcela jasně označuje za oběť: "vyrobená vraždící zrůda Petr Kramný, který málo brečel, byl divně ostříhán a ještě navíc zabil svou ženu a dceru".

Prohlášení Šalamounu nese datum 19.6. a spolku zjevně přijde přelomové a důležité. "Datum, od kterého lze počítat, jak dlouho bude české justici trvat náprava tohoto neuvěřitelného zločinu, kterého se dopustila, zcela úmyslně na svém občanovi, kterého odsoudila za vraždu svoji manželky a dcery k výjimečnému trestu odnětí svobody v trvání 28 let," prohlásil za Šalamoun jeho místopředseda Václav Periševič. Více čtěte zde: Zvrat v případu Kramný? Nové důkazy vylučují použití elektřiny!

Pokud by Šalamoun chtěl dosáhnout osvobození Petra Kramného, musel by znovu otevřít proces. Musel by pak padnout návrh na obnovu řízení. To ale pouze v případě, že by vyšly najevo nové skutečnosti nebo nové důkazy.
 

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz