Vít Legerský

Kramný: "Žalobce je potencionální zločinec, popisuje, jak by vraždil!"

Kramný: "Žalobce je potencionální zločinec, popisuje, jak by vraždil!"
Zdroj: ČTK

Před stáním u Vrchního soudu v Olomouci zaslal Petr Kramný obsáhlé odvolání, které ještě několikrát doplňoval. V jednom z těchto doplnění se ostře pustil do muže, který jej dostal do vězení, do státního zástupce Víta Legerského. Žalobce obvinil že popisuje, jak by chtěl vraždit sám a soud vyzval, aby jej nechal vyšetřit.

Petr Kramný v odvolání proti rozsudku ostravského krajského soudu trval na své nevině. Dne 26. dubna odeslal Vrchnímu soudu doplnění svého odvolání, ve kterém ostře napadl především státního zástupce Víta Legerského.

Legerský podle Kramného přispěl k tomu, že proti němu byla rozpoutána štvavá kampaň. Společně se zmocněnkyní rodiny Moniky Kramné Klárou Long Slámovou měl Legerský porušit právnický kodex a presumpci neviny.

Kramný si stěžuje, že když se řídil radami jiných, například radou delegátky, aby v případě potíží hned klienti volali pojišťovnu, což hned po nálezu těl Moniky a Klárky udělal, nebo radou psycholožky, aby se zbavil osobních věcí obou zemřelých, tak to hned bylo obráceno proti němu.

Související obsah

Důvody žaloby byly podle Kramného vymyšlené a když zjistil, že se Legerský také odvolal a pro Kramného chce zvýšit trest z 28 na 30 let, do státního zástupce se tvrdě pustil.

"Je nucen žádat, aby byl státní zástupce odborně vyšetřen, protože to, co napsal, je velmi bujná fantazie potencionálního zločince. Toto nemůže napsat normálně uvažující člověk bez toho, aniž by k tomu měl reálné důkazy nebo podklady a pravděpodobně zde popsal způsob vraždy, jak by vraždil on sám!" cituje z Kramného dopisu soudce Václav Čapka v rozsudku Vrchního soudu, který má redakce TN.cz k dispozici.

Související obsah

Soudce ale jeho přání zjevně nevyslyšel. K návrhu na zpřísnění trestu se připojila i státní zástupkyně Jarmila Večeřová, který případ převzala u Vrchního soudu. Soudce ale Kramnému nakonec potvrdil osmadvacetiletý trest.

Reportáž Televizních novin: Vrchní soud Kramnému potvrdil trest:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

SOUHLASÍTE S NÍ? Matka objala brutálního vraha svého syna. Odpouštím ti! řekla mu

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz