Krysa

U dětského hřiště našli muži obří krysu! Vážila prý přes 10 kilo

U dětského hřiště našli muži obří krysu! Vážila prý přes 10 kilo
Zdroj: Profimedia

Londýnský plynař našel poblíž dětského hřiště obří krysu! Tvrdí, že i s ocasem měřila asi metr a vážila 11 kilogramů. To jsou podobné údaje jako u čtyřletého dítěte!

46letý Tony Smith našel obrovského hlodavce u dětského hřiště. V londýnském Hackney vyřizoval plynař spolu s kamarádem elektrikářem zakázku, když zpozoroval v křoví monstrum podobné kryse. Bylo už mrtvé, než ho ale odhodili do popelnice, kamaráda s ním vyfotil.

"Než jsme krysu nacpali do odpadkového koše, řekl jsem si, že ji radši vyfotím, aby nám lidé věřili," uvedl Tony pro britský portál Mirror. I přesto někteří lidé na sociálních sítích, kde se snímek sdílí, o jeho pravosti pochybují.

I přesto Tony trvá na tom, že měřila asi metr a vážila 11 kilo. "Je to největší krysa, kterou jsem kdy viděl. Mám doma kočku a malého teriéra, ale tahle krysa byla větší než oba dohromady," popsal plynař.

A na původu hlodavce se neshodnou ani vědci. Doktor Dougie Clarke z univerzity v Huddersfieldu se domnívá, že jde o krysu obrovskou, které lidi chovají jako domácího mazlíčka. Mohla proto utéct z blízké zahrady.

Související obsah

"Je těžké to posoudit jen podle fotografie, ale myslím, že to je krysa obrovská. Jde o hodně inteligentní a velké hlodavce, kteří jsou někdy drženi na vodítku," prohlásil doktor Clarke. Krysa obrovská může dorůst až jednoho metrů.

Někteří uživatelé na Twitteru ale upozorňují, že fotografie působí zkresleně. Na fotografii totiž drží elektrikář "krysu" blíže fotoaparátu, proto se zdá větší, než byla. Podobně zareagovala i rada městské části Hackney, která má na starost kontrolu škůdců v oblasti.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz