Atomová bomba

Evropa je jadernému konfliktu nejblíž od konce studené války!

Evropa je jadernému konfliktu nejblíž od konce studené války!

Evropa si žije v klidu, míru a blahobytu. To ovšem může velmi brzy skončit a starý kontinent může pohltit jaderná válka. Alespoň tedy podle bývalého ruského ministra zahraničí Igora Ivanova.

Ivanov, který byl ministrem zahraničí v letech 1998 až 2004, o hrozbách promluvil na konferenci v Bruselu. Podle něj je riziko jaderné války dokonce větší než v 80. letech, tedy v období studené války mezi Sovětským svazem a USA.


A co za to může? Podle Ivanova, který aktuálně vede ruskou vládou financovaný think-tank, za vše může vyhrocená situace na Ukrajině, která se ne a ne uklidnit.


Rozdílný názor na krizi mezi Ruskem a západními státy je podle Ivanova tak zásadní, že výrazně zvedá možnost jaderného válečného konfliktu. A to prý i přesto, že spousta zemí omezuje své jaderné arsenály.


Názory bývalého ruského ministra podle Daily Mailu asi pořádně vyplaší diplomaty z NATO a Evropy, kteří stále usilují o mírové řešení patové situace na Ukrajině.

Obnova Doněcké oblasti na Ukrajině:

Podle Ivanova je ovšem šance na nalezení kompromisu mezi Ruskem a Západem malá. Zčásti prý i proto, že Američané v Evropě buduje raketový deštník, kvůli kterému se cítí Rusko ohrožené.


"Je v podstatě hotovou věcí, že jakmile bude dokončen raketový obranný systém v Polsku, Rusko odpoví tím, že vybuduje podobný v Kaliningradu," má jasno Ivanov.


A domnívá se, že současný kurz, kdy se Rusko a Evropa a USA značně názorově rozcházejí, bude pokračovat, nejspíš i desítky let.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz