Lenka Bradáčová

Ministryně, státní zástupkyně nebo modelka? Zvolte nejvlivnější Češku

Ministryně, státní zástupkyně nebo modelka? Zvolte nejvlivnější Češku
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Čtenáři TN.cz rozhodli a v osmi kategoriích vybrali finalistky ankety o nejvlivnější Češku. Teď už zbývá jen rozhodnout, která z osmi finalistek má v Česku úplně nejvyšší vliv. Ministryně školství Valachová, vrchní státní zástupkyně Bradáčová, první dáma Zemanová nebo některá z ostatních finalistek?

V osmi anketách jste vybrali nejvlivnější političku, úřednici, byznysmenku, umělkyni, sportovkyni, hvězdu internetu a modelku. V poslední kategorii soupeřily ženy napříč kategoriemi.

Nejvlivnější političkou je podle čtenářů TN.cz ministryně školství Kateřina Valachová. O necelých sto hlasů porazila pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou. Daleko za sebou nechala své kolegyně z vlády, ministryně Maksovou a Šlechtovou, i českou eurokomisařku Věru Jourovou. Devětatřicetiletá politička je ministryní školství od června loňského roku.

Vůbec nejvíce hlasů napříč všemi kategoriemi dostala vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Nejvýše postavená žena v české justici naprosto rozdrtila své konkurentky, kterými byly předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, ombudsmanka Anna Šabatová a velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová.

Za nejvlivnější byznysmenku vybrali čtenáři finanční ředitelku a členku představenstva holdingu Agrofert Petru Procházkovou. Nejdůležitější manažerka Babišova gigantu tak porazila Kateřinu Jiráskovou, která zastává stejnou pozici ve finanční skupině PPF, Michaelu Chaloupkovou z představenstva ČEZu, svou kolegyni z Agrofertu Simonu Sokolovou a Michaelu Bakala, manželku Zdeňka Bakaly.

Zpěvačka Lucie Bílá skončila s velkým náskokem na prvním místě mezi umělkyněmi. Osmnáctinásobná zlatá slavice porazila herečky Jiřinu Bohdalovou a Dagmar Havlovou a zpěvačky Ewu Farnou a Helenu Vondráčkovou.

Dvě favoritky měla kategorie sportovkyň. Biatlonistka Gabriela Koukalová, za svobodna Soukalová, nakonec porazila trojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou. Tenistka Petra Kvitová, oštěpařka Barbora Špotáková a snowboardistka Eva Samková už měly výrazný odstup.

Související obsah

V kategorii Hvězda internetu dali čtenáři přednost ženám, které znají také z televizních obrazovek. Herečka Marie Doležalová, hvězda seriálu Comeback, která píše blog Kafe a cigárko, zvítězila s velkým náskokem před další herečkou Berenikou Kohoutovou. Spoluautorku blogu Sedmilhářky znají čtenáři také ze seriálu Ulice. YouTuberky Shopaholic Nicol, Teri Blitzen a Petra Lovely Hair, které mají na YouTube statisíce fanoušků, skončily s velkým odstupem.

Modelka Tereza Maxová neměla ve své kategorii konkurenci. Žena, která se kromě modelingu věnuje pomoci dětem v dětských domovech s velkým náskokem porazila Taťánu Kuchařovou, Simonu Krainovou, Alenu Šeredovou a Danielu Peštovou.

Související obsah

V poslední kategorii dali čtenáři přednost první dámě Ivaně Zemanové. S velkým náskokem obsadila první místo a postoupila do finále. Z ostatních žen si nejlépe vedla advokátka Klára Long Slámová, obhájkyně Jiřího Kajínka a zmocněnkyně rodiny Moniky Kramné. Další místa patřila herečce Veronice Žilkové, bývalé rozhodčí Dagmar Damkové a matce Jaromíra Jágra Anně.

Teď už zbývá jen vybrat, která z osmi finalistek má největší vliv? Kateřina Valachová, Lenka Bradáčová, Petra Procházková, Lucie Bílá, Gabriela Koukalová, Marie Doležalová, Tereza Maxová nebo Ivana Zemanová?
 

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz