Močení

Močte do sprchy, nabádají vědci. Mají k tomu vážný důvod

Močte do sprchy, nabádají vědci. Mají k tomu vážný důvod
Zdroj: Thinkstockphotos

Odborníci přišli s šokujícím prohlášením. Pokud se vám ve sprše začne chtít na malou, měli byste se podle nich jednoduše "poddat přírodě". Močením ve sprše totiž pomáháte životnímu prostředí.

Jen málokdo by asi svým známým přiznal, že při sprchování močí. Podle odborníků se ale takový člověk nemá za co stydět, ba naopak! Zaprvé je takové nutkání normální, zadruhé tak můžete přispět k lepšímu životnímu prostředí. Jak to?

Na jedno spláchnutí se v moderních společnostech spotřebuje až 6 litrů vody, což je opravdu hodně. Průměrně navíc použije dospělý člověk záchod sedmkrát až desetkrát za 24 hodin. Dohromady tedy každý spotřebujeme asi 42 litrů denně, což je víc než 15 tisíc litrů ročně.

A to je obrovské plýtvání! Pokud by se ale lidé jednou denně vymočili při sprchování, ušetřilo by se neuvěřitelných 140 miliard litrů vody ročně, informuje britský portál Independent. Ekologové už kvůli těmto zarážejícím číslům bijí na poplach, jde totiž o uchování životního prostředí.

Související obsah

Každého určitě napadne otázka, zda je takové chování hygienické. Nemusí se ale bát. "Žádné hygienické riziko neexistuje, moč je totiž sterilní," uvedl pro BBC doktor Chris Dobson. Pokud ale sdílíte koupelnu ještě s někým, měli byste si zřejmě dohodnout určitá pravidla.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ PRO KAŽDÉHO: Proč byste si neměli mýt obličej ve sprše?

SKANDÁLNÍ ODHALENÍ: Máte zarudlé oči z bazénu? Vědci vysvětlili, co to způsobuje

Pět chyb, které děláme při sprchování
Úchylky, které jsou dnes už normou. Vyzkoušet se má vše 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz