Petardy

Vtipálek hodil do fanzóny v Paříži petardu. Tohle způsobil. VIDEO

Vtipálek hodil do fanzóny v Paříži petardu. Tohle způsobil. VIDEO
Zdroj: Twitter

Zranění několika lidí způsobil vtipálek, který hodil mezi fanoušky sledující čtvrtfinálový zápas mezi Itálií a Německem petardu. Když se ozvala rána a objevil se kouř, fanoušci sledující zápas nedaleko Eiffelovy věže se lekli, že jde o teroristický útok a dali se na útěk.

Když se ozvala rána, fanoušci na nic nečekali a začali z místa utíkat. Jak upozorňuje list Le Parisien, mnoho z nich ani nemělo boty. V nastalé panice ale několik fanoušků utrpělo zranění. Podle Le Parisien byl dokonce jeden z fandů zraněn velmi vážně.

Exploze se ozvala během prodloužení čtvrtfinálového zápasu ve fanzóně v parku Champ-de-Mars přímo u známé Eiffelově věže. Nejenže po nastalé panice skončil zatím neurčený počet fotbalových fanoušků v péči lékařů, utíkající dav poničil také vybavení fanzóny. Fanoušci zbourali plot a několik stanů. Na místě zůstaly osobní věci fanoušků, včetně dokladů a mobilních telefonů.

"Najednou jsem viděl, jak se na mě řítí dav. Neměl jsem vůbec čas nijak reagovat. Tohle je něco, co vidíte ve zprávách, ale nikdy vás nenapadne, že to sami zažijete. Je to odraz toho, v jakém strachu teď žije Paříž," svěřil se se svým zážitkem listu Daily Mail pětadvacetiletý Londýňan Toby Smyth.

"Rozdělilo to rodiny. Pomáhali jsme kanadské rodině, která byla v slzách. Bylo jich 24 a byl to jejich první den ve Francii. Teď říkají, že chtějí okamžitě letět domů. Někdo mě v tom davu přetáhl přes plot a já přitom šílenství přišel o botu."

Související obsah

Ve Francii platí nejvyšší stupeň ohrožení. Paříž se 13. listopadu 2015 stala terčem teroristických útoků, při kterých zahynulo 130 občanů. V březnu zahynulo 35 obětí při bombových útocích na letiště a metro v nedalekém Bruselu.

Někteří fanoušci skončili v péči lékařů.

I přes přísná bezpečnostní opatření mají Francouzi se zajištěním bezpečnosti šampionátu problémy. Kromě řádění huligánů v ulicích a v případě zápasu Ruska s Anglií dokonce i přímo na stadionu, nedělá fanouškům tak zásadní problém pronést i přes přísné kontroly do hlediště pyrotechniku.
 

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz