Ardiho Rizala znají lidé jako chlapce silně závislého na nikotinu. Když mu byly dva roky, vykouřil neuvěřitelných 40 cigaret denně! Dnes je mu osm let a změnil se k nepoznání!
Když se na internetu poprvé objevila fotografie dvouletého dítěte s cigaretou v puse, lidé byli v šoku. Z indonézského chlapce se ze dne na den stala hvězda, o které se mluvilo po celém světě. Spíše ale sklízel kritiku než obdiv.
Rodiče Ardiho nechávali kouřit údajně proto, že byl příliš temperamentní. "Je totálně závislý. Když nedostane cigaretu, rozzuří se a křičí a mlátí hlavou do zdi," řekla kdysi novinářům jeho matka.
Závislosti se pokoušel několikrát zbavit, místo toho se ale začal přejídat a brzy pořádně nabral.
Nyní je chlapci osm let a jeho fotografie jsou hitem internetu. Podstoupil totiž detoxikaci a terapii a zbavil se obou svých závislostí, informuje organizace Family Health Freedom Network.
"Mnoho lidí stále Ardimu cigarety nabízí," říká matka. "On ale říká: Zbožňuju doktora Kak Seta. Byl by smutný, kdybych zase začal kouřit a znovu onemocněl," dodává Diana.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
POZOR! Používáte elektronické cigarety? Tohoto muže málem zabily! Co se mu stalo?
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz