Herečka

Jak žijí hvězdy minulosti: Polská Bardotka ze Skalpelu, prosím

Jak žijí hvězdy minulosti: Polská Bardotka ze Skalpelu, prosím
Zdroj: facebook

Velké oči, blond vlasy, fantastická postava - v 70. letech ji označovali za socialistickou verzi Brigitte Bardot. Polská herečka okouzlila diváky v Československu, Bulharsku i Jugoslávii. V osobním životě ji osud ale nešetřil.

Nádherná, talentovaná, zbožňovali ji doma i v zahraničí. Barbara Brylská, která se narodila v roce 1941, je známá polská herečka. Českým divákům se vepsala do paměti ve psychologickém snímku Skalpel, prosím z roku 1985.

Jednou z nejvýraznějších rolí, která jí proslavila zejména v Rusku, byla Naďa v komedii Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel. Za tuto roli získala Sovětskou státní cenu v roce 1977. Úspěch v SSSR a přijetí ceny jí způsobilo v Polsku problémy. Její kariéra pak začala upadat.

Polibky? Nikdy v životě!

Krásná herečka si získala diváky, i když byla známá hvězdnými manýry. Režisérům údajně vadilo, že se nechtěla líbat s herci. Považovala se v té době za hrdou Polku, která se odmítla políbit s každým hercem, který se ji vzhledově nelíbil. Herečka byla tak úspěšná, že si dovolila i určovat, ve kterém kostýmu nechce hrát. Každý ji ale její chování odpouštěl, i když byla královsky placenou herečkou.

Sláva neznamená štěstí v lásce

Když bylo Brylské 34 let, začal se ji hroutit osobní život. Její druhý manžel a otec jejich dcery, který pracoval jako lékař, hodně pil a nevynechal žádný večírek. I když měl doma ženu, která byla považována za jednu z nejkrásnějších, byl ji nevěrný. Pár se několikrát rozešel a opět sešel. Narodilo se jim tak druhé dítě, syn Ludvík Kosmal. I když se herečka snažila komplikované manželství zachránit, skončilo rozvodem.

Životní tragédie

Největší životní rána přišla až v roce 1993. Při autonehodě zemřela její dcera, Barbara Kosmalová, úspěšná modelka a herečka. Po této tragédii Brylská tři roky vůbec nevycházela z domu. "Styděla jsem se lidem podívat do očí. Já jsem žila a moje dcera ne," uvedla Brylská, i když za smrt své dcery nemohla. Dlouhá léta ji trvalo se s tragédií vyrovnat. Médiím po letech truchlení přiznala, že si chtěla vzít život. Zůstala žít jen pro svého mladšího syna.

Tři roky, které trávila doma, proplakala. Musela pak podstoupit plastickou operaci očí. "Plakala jsem tolik, že jsem nemohla pořádně otevřít oči. Měla jsem je celé oteklé. Moje víčka doslova ležely na řasách," řekla médiím.

"Jeden moudrý muž mi jednou řekl, že mi Bůh nadělil spoustu šťastných let, které třeba nikdo ani nezažije. Trochu mi to pomohlo. Ale není den, ve kterém bych na svou dceru nemyslela. Její smrt zničila vše kolem mě," dodala.

Související obsah

Herečka letos oslavila 75 let. Nyní žije pro Ludvíka a vnoučata. "Jsem šťastná, že jsem porodila svého syna, i když mi bylo už 42 let. Kdyby neexistoval on, nebyla bych já a ani tento rozhovor. On je moje štěstí, moje všechno," zakončila Barbara Brylská.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz