Dítě

Nechtěla, aby ji opustil manžel. Strašlivým způsobem zabila dceru

Nechtěla, aby ji opustil manžel. Strašlivým způsobem zabila dceru
Zdroj: Policie

Strašlivý způsob, jak upoutat pozornost svého manžela, vymyslela třiadvacetiletá Kimberly Martinesová z americké Jižní Karolíny. Aby mu zabránila v odchodu od rodiny, otrávila svou sedmnáctiměsíční dceru solí! Dívenka po několika dnech v nemocnici zemřela.

Malou Peyton Martinesovou převezli v neděli do nemocnice záchranáři. Dívka měla horečku a záchvaty, lékaři ji museli napojit na přístroje. Ve středu ale boj o svůj život prohrála. Podle lékařů zemřela na hypernatremii, tedy na akutní nedostatek vody. Když lékaři zjistili, že Peyton měla v těle velkou hladinu soli, upozornili policii.

Vyšetřování odhalilo, že Martinesová dala své dceři čajovou lžičku plnou soli. Podle prokurátora Barryho Barnetta chtěla, aby se děvčátku udělalo špatně, aby upoutala pozornost manžela, který ji opustil.

"Prostě to udělala, aby ho zaujala, aby se k ní vrátil," citovala agentura AP prokurátora Barryho Barnetta.

Jenže takové množství soli je pro sedmnáctiměsíční batole smrtelné, nedostatečně vyvinuté ledviny si s ním nedokážou poradit. Peytoniny buňky se vlivem nedostatku tekutin začaly scvrkávat. Na plicích se Peyton hromadila voda, dívka měla záchvaty a selhaly jí ledviny.

Související obsah

Martinesovou přitom už úřady jednou vyšetřovali kvůli nedostatečné péči o dítě. Vloni v listopadu pediatr nahlásil, že dívka nepřibírá na váze a její vývoj je opožděn. Rodinu poslal za odborníkem, matka ale schůzku sama zrušila.

Policisté ji kvůli smrti Peyton obvinili ze zanedbání péče, případ ale překlasifikovali na týrání dítěte s následkem smrti. Za to jí hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Martinesová má přitom další dvě děti, zesnulá Peyton měla dvojče a ještě jednoho staršího sourozence, ty odebrala sociálka.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODPORNÁ ZRŮDNOST: Přes seznamku se seznámila s mužem! Neuvěříte, co šíleného jí na prvním rande udělal

FOTO: Nejsmutnější snímek z útoku v Nice vám utrhne srdce! Tohle už se nesmí opakovat

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz