Číňan

Číňan omylem požádal o azyl. Na dva týdny ho zavřeli s uprchlíky

Číňan omylem požádal o azyl. Na dva týdny ho zavřeli s uprchlíky
Zdroj: Mediafax

Kuriózní zážitek z dovolené v Německu si odnesl čínský turista. Na dva týdny ho zavřeli do ubytovny pro uprchlíky. Popletl si totiž dveře a pak i formuláře a omylem požádal o azyl. Vtipnou historku přinesla agentura DPA.

Čínský turista měl hned několikeru smůlu - nejprve mu ve Stuttgartu ukradli peněženku. Když byl na policii nahlásit krádež, popletl si dveře a vešel do imigračního úřadu. Tam popadl formulář a vyplnil do něj své osobní údaje. Jenže si při neznalosti němčiny nevšiml, že vyplnil dotazník pro žádost o azyl.

Související obsah

Odevzdáním dotazníku tak jednatřicetiletý Číňan spustil celou azylovou proceduru. "Z ní se potom už nemohl dostat," vysvětlil příčiny omylu Christoph Schültermann z německého Červeného kříže. Čínského turistu policie převezla o 400 kilometrů dál ze Stuttgartu do Dortmundu.

Muž se dostal do ubytovny pro žadatele o azyl. Přišel nejen o peněženku, ale úřady mu hned zabavily i pas a zrušily mu vízum. Omyl se vyjasnil až po dlouhých dvanácti dnech nečekaného pobytu mezi azylanty.

Související obsah


Když se konečně vysvětlilo, že Číňan žádal o azyl omylem, dostal zpátky své věci, doklady i vízum a mohl pokračovat v plánované cestě do Francie a Itálie.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz