Důchod

Vláda se hádá o důchody! Kolik dostanete a kdy? KALKULAČKA

Ve vládní koalici se schyluje k další velké politické bouři. Tentokrát kvůli zastropování věku pro odchod do důchodu. Spočítejte si, kdy odchod do důchodu čeká vás a jak vysokou penzi budete mít.

ČSSD navrhuje hranici 65 let, proti tomu je ale ministr financí Andrej Babiš, který jakoukoliv hranici označuje za předvolební populismus.


I přesto, že se vláda dohodla ve středu na tom, že debatu o stanovení pevné hranice odchodu do důchodu přeruší a bude o ní jednat za zavřenými dveřmi na koaliční radě, tak dnes opět toto téma na tiskové konferenci otevřel předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka.


Související obsah


Prohlásil, že nerozumí odporu Andreje Babiše - šéfa hnutí ANO. Premiér citoval nejenom z volebního programu svého koaličního partnera, kde je zavedení hranice uvedeno, ale také řekl, že se na tom dohodli v rámci koaliční smlouvy.


Andrej Babiš už na začátku tohoto týdne prohlásil, že se ze strany ČSSD jedná pouze o politický populismus a že se současná vláda na zastropování nedohodne.


Spočítejte si věk odchodu do důchodu podle současných pravidel:Je tedy otázkou jak celý spor koaliční strany vyřeší, ale premiér nevyloučil, že by mohlo dojít na vládě k takzvanému silovému hlasování, a to by znamenalo, že by ministři za Hnutí ANO mohli být přehlasováni.


Stanovení hranice totiž nebráni ani třetí člen koalice KDU-ČSL. Nicméně i tak by musela tato razantní změna důchodového systému projít přes poslance a projevila by se nejdříve v roce 2030.


Spočítejte si, jak vysoký důchod budete mít podle současných pravidel:


Dnes se důchod vypočítává podle průměrného věku dožití - a ten se díky moderní medicíně stále zvyšuje, s ním tak roste i hranice odchodu do důchodu. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vědci konečně mají důkaz: Muži stárnou rychleji než ženy. Ale jenom někde...

LEGENDY KONČÍ: Mistři divadla Viktor Preiss a Miroslav Donutil pověsili divadlo na hřebík!

pez, František Bůžek, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz