Tomáš Valík

Bez Tomáše je mě jenom půlka, pláče Šárka Ullrichová z Ulice

Bez Tomáše je mě jenom půlka, pláče Šárka Ullrichová z Ulice
Zdroj: TV Nova

Zesnulý herec Tomáš Valík, který zemřel v sobotu v Nemocnici Na Bulovce, po sobě zanechal spoustu smutných lidí. Jedním z těch, kteří jeho odchod berou zřejmě nejhůř, je jeho herecká kolegyně ze seriálu Ulice Šárka Ullrichová. "Mám pocit, jako by mě byla už jenom půlka," rozplakala se u vzpomínek na Tomáše...

Šárka Ullrichová se topí v slzách pro Tomáše Valíka (51), který v sobotu zemřel na oddělení JIP Nemocnice Na Bulovce. V tichu a klidu domova se při svíčkách snaží překonat bolestnou ztrátu. Tomáš Valík pro ni nebyl jen herecký kolega, ale velmi blízký přítel.

"To byla zvláštní symbióza dvou duší, které byly propojené. A opravdu mám teď pocit, jako by mě byla půlka. My jsme spolu přitom nikdy neměli vztah jako chlap a ženská - to bylo na úplně jiné úrovni. Tomáš tomu vždycky říkal, že jsme oba dva z Plejád, že jsme oba ze stejné hvězdy. A já jsem to tak taky cítila, to cítíte, to víte. On byl pro mě něco jako brácha. Měla jsem k němu a pořád mám strašně blízko," truchlí Šárka Ullrichová.

Nebyla s ním do poslední chvíle v nemocnici, jak informovala některá média: "Byli jsme spolu v kontaktu a samozřejmě jsem věděla, že je v nemocnici. Byla jsem za ním a možná jsem byla jeden z posledních lidí, se kterými se viděl a mluvil. Ještě ten den ho uvedli do umělého spánku. Tři dny po tom zemřel."

Když se Šárka s Tomášem viděla v nemocnici, ještě netušila, že to bylo naposledy. On ale nejspíš ano. "On se při tom našem setkání chtěl rozloučit - aspoň si to teď myslím. Podle mě věděl, že umírá a on tak to rozloučení stihnul. Já jsem si to nepřipouštěla, nevěděla jsem, že je to naposledy.Pořád jsem se ho ptala, kdy už půjde z nemocnice. Na to mi řekl, že za devět dní. Mělo mě napadnout, že to tak nebude," vzpomíná Šárka.

"Já si myslím, že už tušil, že je to moc vážné. A v jednu chvíli to ´Tomís´ sám pro sebe zabalil. To ještě ani nebyl v nemocnici. Já jsem nemohla pochopit, čím mě poslední dobou štval a bylo to tohle - došlo mi to až včera. On to vzdal, bylo to o nějakém vnitřním rozhodnutí. Zní to jako klišé - být či nebýt - ale je to tak," řekla Šárka Ullrichová TN.cz.

Kromě téhle "výtky", že Tomáš odešel příliš brzo, má ale pro něj Šárka jen krásná, obdivná a láskyplná slova: " Tomáš byl člověk, kterýho trápilo, když se lidi nesmějou. Mě tím kolikrát až lezl na nervy. Často mi přišlo, že na to až moc tlačí. Vždycky, když se někdo neusmíval, tak si udělal na pusu takovýho smajlíka - to znamenalo: nezapomeň se smát. Byl to strašně pozitivní člověk. Citlivý, vnímavý, plný energie. Strašně rád lidem pomáhal - byl jediný, kdo mi pomáhal, když jsem se stěhovala. Strašně hodnej člověk. Nepsalo se o něm tolik, ale mělo se psát. On je pro mě celebrita, VIP. Tohle on byl, s tou svou obrovskou pokorou."

Podle Šárky Ullrichové se na zdravotním stavu Tomáše Valíka mohl podepsat i klasický herecký stres v dobách, kdy nemáte tolik práce a nabídky nepřicházejí. "Myslím si, že proto to šlo jedno s druhým. Když nemáte práci, jste ve stresu, oslabuje to vaši imunitu a posiluje vaši nemoc. Takový odchod tak blízkého člověka vás překvapí vždycky. Já jsem si to jeho špatné zdraví nepřipouštěla, ale... dostane vás to," řekla Šárka Ullrichová TN.cz.

Tomáš Valík, který se proslavil rolí Richarda Zajíčka, zemřel ve věku nedožitých 52 let v nemocnici Na Bulovce. Informaci o jeho smrti přinesl portál Nova.cz, kde na něj zavzpomínala produkční Monika Hasmanová. "Tomáš Valík byl báječný kolega, který do ateliéru vždy přinesl dobrou náladu. Jeho skon nás hodně zasáhl. Nikdy na něj nezapomeneme,“ svěřila se Hasmanová.

Postava Richarda Zajíčka se v Ulici těšila velké popularitě a to i přes to, že nepatřila mezi ty nejhlavnější. Tomáš Valík tak ukázal že nejen hlavní role mohou zajistit herci velkou oblíbenost u diváků. Jeho herecká hvězda ale zazářila i za hranicemi České republiky. Ve slavné italské pohádce o princezně Fanthaghiró si střihnul roli prince Ivalda.

Související obsah

Přesná příčina smrti herce Tomáše Valíka není známa - tedy alespoň veřejně. O jeho dlouhodobém vážném onemocnění vědělo jen několik málo blízkých. V nemocnici byl od 2. září a podle všeho jeho zdravotní stav zkomplikoval zápal plic, který mohl být i příčinou smrti.

Podívejte se na ukázku ze seriálu Ulice

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz