Stáří

Marie prozradila recept na elixír života! Kdo to vydrží, dožije se sta!

Marie prozradila recept na elixír života! Kdo to vydrží, dožije se sta!
Zdroj: TV Markíza

Jaká je hranice dlouhověkosti? Někdo si připadá starý, už když je mu osmdesát, jiný je vitální ještě ve stovce. Každý má na spokojené stáří jiný recept a nejstarší lidé na světě se o něj rádi dělí.

S tím svým se rozhodla svěřit i nejstarší žijící Slovenska Mária Čeremugová z Levoče, která letos oslavila 107. narozeniny. "Všem přeji, aby se dožili takového věku jako já," řekla stařenka pro televizi Markíza.

Ovdověla, když jí bylo 33 let a od té doby už jiného chlapa neměla. A právě díky tomu se prý dožila takového věku - nikdo jí totiž nepil krev. Už nejednou prý přemýšlela o onom světě, ale u Pána Boha má nejspíš protekci. "Až řekne dost, prostě se sbalím a půjdu," konstatuje Mária s úsměvem.

Související obsah

I přes svůj vysoký věk sršela vtipem a žertovala při každé otázce. Za svou dlouhověkost vděčí kromě 70 let bez muže i velkému odříkání. Ačkoli celý život pracovala v likérce, v pivovaru a nakonec jako lesní dělnice, velkým obloukem se vyhýbala alkoholu. "Za celý život jsem skoro vůbec nepila," svěřila se.

¨ 

Je šťastná, že nemusí brát léky. Trápí ji však to, že už pochovala všechny děti i kamarádky. Vnučka děkuje za každý den v její přítomnosti. Stařenka neví, co je stres, dlouhý život ale má podle nejbližších i jisté nevýhody. "Starý člověk nemá už takový kontakt s lidmi. Už jen s těmi, kteří k němu přijdou," říká vnučka Gabriela Perovičová.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tohle je nejstarší muž na světě. Je mu 145 let! V životě má už jen jedno, pro většinu lidí nepochopitelné přání

A JE TO VENKU! Vědci zjistili, proč muži umírají dříve než ženy! Dá se tomu zabránit?

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz