Petr Kramný

Vydejte vzorky těl Moniky a Kláry, žádají zastánci neviny Kramného

Vydejte vzorky těl Moniky a Kláry, žádají zastánci neviny Kramného
Zdroj: TV Nova

Spolek Šalamoun se nepřestává bít za Petra Kramného. Nejnověji napadl rozhodnutí státního zástupce nedovolit zapůjčení vzorků tkání znalcům obhajoby. Spolek se znovu odvolává na to, že ve spisu jsou namísto fotografií řezu srdcem Moniky a Kláry "padělky".

Šalamoun - spolek pro podporu nezávislé justice požádal Vrchní státní zastupitelství, aby "dohlédlo" na postup krajského státního zástupce Víta Legerského. Ten totiž v září doporučil Ústavu soudního lékařství v Ostravě, aby nepůjčoval nekroptický materiál (tj. vzorky z pitvy) obhájkyni Kramného Janě Rejžkové.

Související obsah

Advokátka Rejžková chtěla vzorky nechat přezkoumat "svými" soudními znalci, ale nedostane se k nim. "Je nutno připomenout, že ani původní znalci obhajoby MUDr.Matlach a MUDr. Fargaš nikdy neměli (i přes opakované žádosti) přístup k nekroptickému materiálu za účelem vytvoření vlastních řezů," upozorňuje také Šalamoun.

Související obsah

Petr Kramný je už sice pravomocně odsouzen, ale mohl by využít ještě institutu dovolání. Pro takovou žádost by se ale musely najít zcela nové a závažné důkazy svědčící o jeho nevinně. "Nastává neuvěřitelný lapsus v celé trestní věci Petra Kramného, že ani jednomu znalci obhajoby v žádné fázi řízení, nebyl umožněn přístup k nekroptickému materiálu. Žádný občan ČR nemůže být odsouzen k výjimečnému trestu odnětí svobody, kdy nekroptický materiál je stěžejní důkaz o vině bez toho, aniž by znalec obhajoby tento nekroptický materiál mohl přezkoumat padni komu padni," tvrdí spolek Šalamoun.

Související obsah

"Je nutno stále dokola připomínat, že součástí spisového materiálu v trestní věci Petra Kramného není žádný nekroptický materiál. Jeho součástí jsou dva obrázky myokardu, které mají dokazovat účinek el. proudu, což jsou však padělky, kdy se nejedná o záměnu obrázků, jak zcela mylně uvádí rozsudek Vrchního soudu v Olomouci," uvádí v tiskovém prohlášení spolek Šalamoun.

Podívejte se na poslední vystoupení Petra Kramného u soudu - tentokrát pro jeho údajné křivé svědectví o tom, že ho vyšetřovatelé mučili:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Otec vymyslel důmyslný plán, jak pozabíjet celou rodinu včetně psa! Tohle vám vžene slzy do očí

Zoufalá žena se mstila manželovi! Vzala syna, stoupla si k otevřenému oknu a udělala něco strašného

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz