Zahraničí

Odvetný úder: Atentátník zaútočil na německý konzulát! 2 mrtví

Sebevražedný útočník v náklaďáku naloženém výbušninami zaútočil ve čtvrtek večer na německý konzulát v Mazár-e Šaríf v Afgánistánu. Masivní exploze, která způsobila výrazné škody, usmrtila nejméně 2 lidi, počty mrtvých se ale liší. K útoku se přihlásilo hnutí Talibán, uvádí BBC.

K útoku na německý konzulát došlo ve 23:05 místního času v afgánském městě Mazár-e Šarif. Sebevražedný atentátník prorazil v autě vnější zeď konzulátu a odpálil nálož ve voze, usmrtil nejméně dva lidi, dalších 80 bylo zraněno, uvádí BBC.

Místo okamžitě zabezpečily jednotky NATO, které byly připraveny evakuovat všechny osoby na konzulátu. Od místa útoku neustále létaly helikoptéry a jezdily sanitky se zraněnými.

Související obsah

K útoku se přihlásilo hnutí Talibán s prohlášením, že se jednalo o odvetný úder za koaliční nálety, které na začátku listopadu zabily množství civilistů v Kunduzu.

Při ostrém střetu mezi Talibánem a afgánskými jednotkami byla minulý týden přivolána letecká podpora, při úderu zemřelo nejméně 30 civilistů, mezi kterými byli muži, ženy i děti, uvádí Aljazeera.

Související obsah

Mluvčí NATO uvedl, že se prověřuje informace, zda auta s výbušninami nebyla dvě.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz