Zahraničí

Odvetný úder: Atentátník zaútočil na německý konzulát! 2 mrtví

Sebevražedný útočník v náklaďáku naloženém výbušninami zaútočil ve čtvrtek večer na německý konzulát v Mazár-e Šaríf v Afgánistánu. Masivní exploze, která způsobila výrazné škody, usmrtila nejméně 2 lidi, počty mrtvých se ale liší. K útoku se přihlásilo hnutí Talibán, uvádí BBC.

K útoku na německý konzulát došlo ve 23:05 místního času v afgánském městě Mazár-e Šarif. Sebevražedný atentátník prorazil v autě vnější zeď konzulátu a odpálil nálož ve voze, usmrtil nejméně dva lidi, dalších 80 bylo zraněno, uvádí BBC.

Místo okamžitě zabezpečily jednotky NATO, které byly připraveny evakuovat všechny osoby na konzulátu. Od místa útoku neustále létaly helikoptéry a jezdily sanitky se zraněnými.

Související obsah

K útoku se přihlásilo hnutí Talibán s prohlášením, že se jednalo o odvetný úder za koaliční nálety, které na začátku listopadu zabily množství civilistů v Kunduzu.

Při ostrém střetu mezi Talibánem a afgánskými jednotkami byla minulý týden přivolána letecká podpora, při úderu zemřelo nejméně 30 civilistů, mezi kterými byli muži, ženy i děti, uvádí Aljazeera.

Související obsah

Mluvčí NATO uvedl, že se prověřuje informace, zda auta s výbušninami nebyla dvě.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz