Zahraničí

To je nádhera! Výhled hotelu vám odhalí taje podmořského světa

To je nádhera! Výhled hotelu vám odhalí taje podmořského světa
Zdroj: Profimedia

Hotel pod mořskou hladinou otevřel své brány už před pár lety. Od té chvíle se stal velmi oblíbeným a láká turisty z celého světa.

Spíš než hotel je to vlastně jen jedna místnost, majitelé to však hrdě přiznávají: Hotel také nese název Underwater Room, neboli Pokoj pod hladinou. Najdete ho nedaleko břehů ostrova Pemba v Zanzibarském soustroví.

Jde o kabinku ukotvenou k mořskému dnu, která se houpe na vlnách. Většina pokoje je však pod hladinou. Nad vodou je možné vidět jen plošinu, kterou se do hotelu vstupuje – to důležité je pod úrovní hladiny oceánu. Pokoj, který leží 4 metry pod hladinou, většinou vyhledávají novomanželé na svatební cestu.

Ložnice, obývací pokoj i koupelna mají velká prosklená okna,kterými je vidět okolní podmořský svět. Hosté tak mohou pozorovat nedaleko plavoucí chobotnice, ryby a další živočichy, jak se potápějí jen pár metrů nebo dokonce centimetrů od nich.

Související obsah

Autorem projektu je Mikael Genberg, který podobný projekt už zkoušel na jezeru ve Švédsku. Tento hotýlek je však tak oblíbený, že se má rozšířit o další podmořské pokoje. Zážitek to je určitě úžasný, ale tomu odpovídá i cena. Jedna noc stojí v přepočtu téměř 40 tisíc korun.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz