Rusko

Strach z války narůstá: Rusko rozmístilo u hranic 55 tisíc vojáků!

Strach z války narůstá: Rusko rozmístilo u hranic 55 tisíc vojáků!
Zdroj: Profimedia

Vladimir Putin podle ukrajinského náměstka ministra obrany Ihora Dolhova rozmístil na hranicích s Ukrajinou vojsko čítající 55 tisíc vojáků. Nečekaný příliv ozbrojenců budí hrůzu, Kyjev mluví o plánech na svržení vlády.

Strach z ruské invaze sílí. Náměstek ukrajinského ministerstva obrany Ihor Dolhov totiž ve středu oznámil, že Rusko umístilo poblíž hranic s Ukrajinou obrovské vojsko. Informuje o tom agentura Unian i další světová média.

"V současné době Rusko nashromáždilo nedaleko hranic s Ukrajinou asi 55 tisíc vojáků," upozornil Dolhov na tiskové konferenci v Kyjevě. Obává se toho, že Rusko se pokusí svrhnout ukrajinskou vládu. Krym obsadilo asi 23 tisíc vojáků.

Související obsah

Podle agentury Unian se tvoří vojenská uskupení i na hranicích s Běloruskem. Ruský ministr obrany už dříve prohlásil, že se chystá mnohonásobně zvýšit počet vojáků v Bělorusku a poslat do oblasti i více zbraní.

Bývalá předsedkyně ukrajinské delegace NATO Iryna Frizová je přesvědčená, že ruské úřady se postupně chystají vyprovokovat Bělorusko k akci proti Ukrajině, upozorňuje agentura Interfax-Ukrajina. Cílem podle ní může být odstranění Lukašenkova režimu, zavedení přímé ruské kontroly nebo snaha zvýšit politický tlak na Evropu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ROZPLÁČE I DRSŇÁKA: Snímek chlapečka, kterého vytáhli z trosek, se stal symbolem války v Sýrii!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz