Praha

Třetí a čtvrté varování: Čeština je těžká, Češi moc chlastají

Třetí a čtvrté varování: Čeština je těžká, Češi moc chlastají
Zdroj: Thinkstockphotos

3. Čeština je těžká. Opravdu těžká

"Myslím, že je to jedna z nejnáročnějších řečí v Evropě. Člověk potřebuje minimálně 4 roky studia, aby se trochu rozmluvil," tvrdí Ital. V tom ale Ital nevidí velký problém. "Můžete klidně žít v sociální skupině, která nemluví česky," vysvětluje.

Pokud se pro studium češtiny rozhodnete, počítejte s tím, že s ní budete mít problémy do konce života. Například slova s "R" je velmi těžké vyslovit. Naučit se psát v češtině je podle Falaga také velmi náročné.

4. Pijí moc piva

Muž tvrdí, že je Česká republika známá výborným pivem. "Češi si sou toho také dobře vědomi. Působí jako národ, který pije nejvíce piva na světě. Každý Čech údajně vypije průměrně 142 litrů piva ročně!" dodává a pokračuje: "Někdy jsem se opil dřív, než vůbec přinesli jídlo na stůl," říká, že za to ale mohla přítomnost Čechů u stolu.

Související obsah


"Češi ale pijí i víno, které je výborné. Doporučuji vyzkoušet také nealkoholickou kofolu, chutná výborně," říká. Ital chválí i naši kuchyni. "Je opravdu lahodná. Hlavně milovníci masa ji jistě ocení," dodává Ital.

PÁTÉ A ŠESTÉ VAROVÁNÍ

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Praha

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz