APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Turistický ráj pod vodou! Nejhorší záplavy za 30 let trápí Španělsko

Jih Španělska zasáhl přes víkend přívalový déšť, bleskové záplavy si vyžádaly život ženy ve striptýzovém klubu, ke které se hasičům nepodařilo probourat, a opraváře, jehož auto smetla voda ze silnice. Záchranáři museli evakuovat desítky lidí. Výstraha byla i přes pokračující déšť snížena.

Celý víkend trápí Španělsko přívalový déšť, ulice ve městech se ve velice krátké chvíli změnily v koryta řek, voda zaplavila sklepy i přízemní patra budov. Podobné množství přívalových srážek zažilo Španělsko naposled v roce 1989, uvádí španělský portál Thelocal.

Tragicky skončila snaha záchranářů o záchranu rumunské ženy (†26) pracující ve striptýzovém klubu ve městě Estepona. Náhlý příval vody ji uvěznil v podzemním klubu. Záchranářům se bohužel i přes veškerou snahu do budovy nepodařilo probourat včas, žena se v místnosti zaplněné vodou utopila.

Dále po pobřeží stály bleskové povodně život elektrikáře z firmy Endesa, když jel opravit poškozený transformátor, jeho auto smetla voda z cesty. Podle portálu Local jen v oblasti mezi Malagou a La Líneou evakuovali záchranáři 83 lidí.

Související obsah

I přes pokračující déšť snížil španělský meteorologický ústav varování o jeden stupeň z červeného poplachu na oranžový.

Některé cesty jsou stále zavřené, několik obcí nechalo v pondělí zavřené také školy. Do záchrany se pustilo i množství dobrovolníků, kteří vyrazili na pomoc psům v útulku v Mijas.


 

klma, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz