CES

Chytrá auta či mobily: V Las Vegas ukázali budoucnost elektroniky

V americkém Las Vegas odstartoval největší veletrh spotřební a výpočetní elektroniky na světě. Letošního, v pořadí už 50. ročníku, se zúčastní na 50 000 profesionálů z přibližně 150 zemí světa včetně České republiky. Hitem letošní show jsou bez debaty samořídící automobily, chytré zdravotní pomůcky i sofistikované smartphony.

Las Vegas, město, které nikdy nespí, dalo na pár dní vale hazardu a blikajícím automatům a vrhlo se na prezentaci o něco užitečnější elektroniky. Jako hostitel velkolepé technologické show - CES, představilo ty největší elektronické vychytávky současnosti.

Na své si rozhodně přišli milovníci motorismu. Automobilka Chrysler přivedla na svět vskutku futuristické vozítko vybavené solárními panely a hlasovým ovládáním. Volant v něm ale určitě nehledejte - k řízení auta vám jednoduše postačí dotyková obrazovka.

Související obsah

Uzdu fantazii popustily i automobilky Hyundai a Delphi, které přišly se zbrusu novými typy bezpilotních vozů.

"Sami poznáte, jaké výhody to má, a to především z hlediska bezpečnosti. Vozidlo vidí vše kolem sebe, nic ho nerozptyluje a navíc nikdy není unavené," řekl viceprezident společnosti Delphi Glen DeVos.

Související obsah

Letošní ročník možná rozpoutá i obří mobilmánii. Novinky na trhu se smartphony představí Samsung, LG nebo Huawei, jehož výkonný Honor 6 vybavený dvojitou kamerou vám díru do peněženky určitě neudělá.

A revoluci nejspíš brzy zaznamená i trh se zdravotními pomůckami. Umělá kůže vybavená senzory měřícími pohyb, tlak nebo tělesnou teplotu či chytrá hůl, která v případě pádu svého majitele zavolá pomoc, se o ni zaručeně postarají.
 

vbo, Petra Matýsková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz