Autonovinky

Nová automobilka? Sony to s auty myslí vážně, ukázalo nový prototyp SUV

Japonský elektronický gigant Sony představil na veletrhu CES v Las Vegas další prototyp elektromobilu. Na jaře má vzniknout nová dceřiná společnost Sony Mobility, která by měla mít vývoj aut na starosti a prověřit možnosti k případnému vstupu na trh s elektrickými vozidly.

Sony Vision S-02 je prototyp bezmála pětimetrového elektrického SUV a, jak se dá od japonské firmy očekávat, je nabušené technologiemi. Nadnárodní firma ho představila v rámci probíhajícího veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas.

Už na předloňském ročníku tradiční akce překvapila prvním konceptem sedanu Vision S-01. A teď se ukazuje, že to se vstupem na trh s elektrickými auty myslí zcela vážně.

Sony už prý testuje prototypy na silnicích a na jaře chce založit novou dceřinou firmu, která má mít za úkol prověřit, zda by dávala smysl sériová výroba. Zaměřit se má na vývoj od experimentálních prototypů ke komerčnímu využití.

Související obsah

​"Propojí potenciál mobility s využitím naší umělé inteligence a robotiky. Je to odvážný krok do budoucnosti, který přinese světu naše odborné znalosti v oblasti vytváření různorodých a inovativních řešení," uvedl k novým plánům nejvyšší šéf Sony Group Kenichiro Yoshida.

Nový koncept Vision S-02 je nízké, až sedmimístné SUV, stojí na stejné platformě jako dříve představený sedan a má i stejné pohonné ústrojí - oba prototypy pohání dva elektromotory, každý pohání jednu z náprav výkonem 200 kW. Maximální rychlost by měla být 180 km/h.

Vůz je osazený 47 senzory uvnitř i vně a kamerami. Cílem je maximální zajištění bezpečnosti a příprava pro autonomní jízdu.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události