Vaše téma

Kriminalista: Jednoruký Míšu mohl obtížně zahrabat. Uklidil by ji jinam

Dnešním hostem pořadu Vaše téma byl bývalý šéf pražské mordparty a elitní vyšetřovatel Jiří Markovič. S moderátorkou Lucií Dlouhou probral nejen své staré slavné případy (např. spartakiádní vrah), ale především podivné zmizení Míši Muzikářové...

Jiří Markovič má za sebou velmi působivou policejní kariéru. Podařilo se mu rozlousknout hned několik velkých případů - včetně kauzy spartakiádního vraha Jiřího Straky nebo kanibala Ladislava Hojera.

Staňte se fanouškem pořadu Vaše téma na Facebooku! 

Řeč byla ale především o případu zmizelé Míši Muzikářové. Podle kriminalisty Markoviče bude její nalezení pro případ kvůli stopám a důkazům rozhodující.

Markovič při spekulacích také upozornil na jinou zajímavou věc: "Pokud je ten podezřelý jednoruký, tak si myslím, že je velice obtížné, aby ji někam zakopal - pokud je mrtvá. Čili spíš bych se věnoval tomu hledání v pro něj přístupných prostorách, kam by mohl tuhle dívenku uklidit."

Související obsah

Vyjádřil se i ke smrti hlavního podezřelého, Otakara S. Markovič ho srovnal s případem vraždy Aničky Janatkové, kde pravděpodobný vrah rovněž odešel ze světa svojí rukou: "Podobností je tam trošku víc. U obou případů ten nejvíc podezřelý spáchal sebevraždu. To je taková zvláštnost. Tady ten člověk musel být v nějakém stresu. Z médií jsem se dozvěděl, že už měl problémy s nezletilými. Ani jeden z nich nenapsal dopis na rozloučenou. Je to velice složitá záležitost pro vyšetřovatele a policisty."

Řeč byla i o spolehlivosti pachových stop nebo testu na detektoru lži a schopnostech některých lidí detektor přelstít. Celý rozhovor si poslechněte ze záznamu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z toho mrazí: Pár se pohřešuje už šest týdnů! Na jejich Facebooku se ale začalo dít něco podivného

DOJEMNÉ SETKÁNÍ: Rodiče našli pohřešovanou dceru po 10 letech. Neuvěříte, jakým způsobem přežila

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vaše téma

Důležité Události

Píše se na Deník.cz