Krev

Krásné Simoně (19) pomáhaly desítky lidí. Marně, zemřela rychle

Krásné Simoně (19) pomáhaly desítky lidí. Marně, zemřela rychle
Zdroj: facebook.com

Nesmírně smutný i dojemný příběh si v těchto dnech prožilo Slovensko. Lidé žili případem mladé a krásné Simony (19), která ležela v nemocnici a nutně potřebovala krev. Kamarádi, kamarádky, ale i úplně cizí lidé nebo celý sbor hasičů kvůli dívce podstoupili odběry. Všechno marně, nebohá studenta zemřela na Valentýna v nemocnici...

Příběh nešťastné devatenáctileté Simony ukázal, že Slováci mají srdce. Je to sotva pár dní, kdy se objevily na sociálních sítích i stránkách nemocnice v Lučenci výzvy k darování krve. Simonin život visel na vlásku a ona nutně potřebovala krevní destičky. Strhla se lavina zájmu a brzy bylo krve dost.

Bohužel, ani krásné gesto mnoha lidí, ani veškerá pomoc lékařů a sester nedokázala Simonu udržet při životě. Zemřela v úterý. Jen o den později přitom měla plánovanou transplantaci.

Související obsah

Odchod mladé studentky byl velmi rychlý. V nemocnici ležela jen pár dní. Minulý pátek dvakrát zkolabovala a upadla do bezvědomí. Lékaři ji umístili na oddělení anestezie a intenzivní medicíny udržovali a udržovali ji v umělém spánku.

Dívce začala selhávat imunita a v posledních dnech života jí už úplně chyběly bílé krvinky. Také proto nedokázala čelit infekcím. Nejprve dostala zánět průdušek, záhy se jí ještě přitížilo, protože dostala i zánět slinných žláz a pásový opar. Na to všechno dostávala antibiotika, po kterých jí ale selháváala imunita. Horečky jí sice krátce před smrtí ustoupily, ale její zesláblé tělo boj prohrálo.

"Bohužel, i přes obrovskou snahu lékařů a celého zdravotnického personálu jsme pacientce nedokázali pomoct a v úterý zemřela," oznámil ředitel lučenecké nemocnice Július Höffer a poděkoval všem, kdo se snažili pomoci alespoň darováním krve.

Související obsah

Simona přitom zrovna prožívala šťastné období. Začala studovat na farmaceutické fakultě a z toho měla velkou radost. Milovala život a rozdávala úsměvy a dobrou náladu, napsal o Simoně slovenský portál topky.sk. Mezi přáteli a spolužáky byla Simona velmi oblíbená. Ti teď smutní nad jejím brzkým odchodem a na sociálních sítích přibývají vzkazy a kondolence.

Simoně posílají pozdravy do nebe i lidé, kteří jí vůbec neznali, ale přišli kvůli ní darovat krev. "I já jsem ti moc chtěla pomoci, i když jsem tě osobně neznala. Upřímnou soustrast a mnoho sil rodině," napsala na Facebook dívka jménem Klaudy.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE ŠÍLENOST: Dívka zemřela na předávkování. Zabilo ji něco, co si dáváme denně!

Tragicky zesnulé reportérce lékaři řekli, že jí zbývají jen hodiny života! Z jejího vzkazu jde mráz po zádech

tn.cz / gar

K tématu Krev

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz