Počasí

Povodně v ČR: Silnice u Boleslavi pod vodou, na Labi staví zábrany

Nebezpečí povodní v Česku stále trvá. Během noci se zvedaly hladiny řek převážně na severu a východě Čech, 3. povodňového stupně dosáhlo Labe na Trutnovsku. V Děčíně už hasiči staví protipovodňové zábrany, některé silnice ve středních Čechách jsou uzavřeny.

Hladiny řek stále stoupají, meteorologové už od začátku týdne varují před povodněmi. Na některých tocích už začali doborovolní hasiči postavili protipovodňové zábrany, například na Labi v Děčíně.

Některé silnice už jsou pod vodou. Uzavřena zůstává komunikace mezi Bakovem nad Jizerou a Malou Bělou. I ve Hřensku u Děčína se vylila řeka Kamenice a teče po silnici.

Přibližně hodinu po půlnoci dosáhla hladina Labe ve Vestřevi třetího povodňového stupně, kulminovala na 175 cm kolem půl třetí ráno. Klesla až před pátou hodinou, teď už na toku platí bdělost.

Stanice Les Království vyhlásila stav ohrožení před třetí hodinou ranní, hladina Labe kulmilovala na 181 cm. Na stupeň pohotovosti se vrátila asi po 20 minutách, dopoledne už tam platil nejnižší stupeň.

Související obsah

Ke druhému stupni vystoupala na několika místech také řeka Metuje a Ploučnice. V současnosti platí pohotovost na Metuji v Krčíně, Ploučnici u Stružnice a Kamenici ve Hřensku. Nejnižší stupeň, tedy bdělost vyhlásilo dalších 25 měřicích stanic.

Hladiny řek dál zvedají intenzivní deště a tající sníh. Ve čtvrtek vyhlásili meteorologové novou výstrahu před povodňovým ohrožením, povodňová pohotovost platí až do odvolání pro Ústecký, Královéhradecký a Liberecký kraj.

Bdělost platí v dalších šesti krajích - Středočeském, Jihočeském, Pardubickém, Zlínském, Olomouckém a na Vysočině. Meteorologové také přidali výstrahu před silným větrem, varování platí pro celé území.


Předpověď počasí:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz