Nejstarší žena světa

Zemřela nejstarší Češka: Marii Matouškové bylo 108 let

V neděli zemřela ve věku 108 let nejstarší obyvatelka České republiky. Marie Matoušková žila v obci Cetoraz, zemřela v neděli ráno v pelhřimovské nemocnici. Její úmrtí potvrdil televizi Nova obecní úřad obce Cetoraz, kde Matoušková žila.

Když se Marie Matoušková narodila, vládl ještě císař František Josef I. Ve stejném roce jako ona přišli na svět třeba spisovatel Egon Hostovský, autor Jamese Bonda Ian Fleming nebo bývalý americký prezident Lyndon Johnson.

Televize Nova ji navštívila, když před osmi lety slavila sté narozeniny. "Mě baví všecko. Ještě jsem nedávno uklízela dříví. Přivezli brambory, ještě jsem je přebrala. Přinesu to dříví do kuchyně a když je někde dcera, tak udělám polívku, abychom měli něco k obědu," říkala na svůj věk velmi vitální žena.

Související obsah

Od svých 45 let byla Marie Matoušková vdovou. Většinu života se starala o hospodářství, později pracovala v zemědělském družstvu. Nejstarší obyvatelskou České republiky byla od loňského června, když dva týdny před svými 109. narozeninami zemřela Bedřiška Köhlerová z Brna.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz