Domácí

Nejstarší muž v Česku oslavil 103. narozeniny. Ženě je 109 let

V Česku žije zhruba 400 lidí starších 100 let, osmkrát víc žen než mužů. Nejstarší ženě je 109 let a bydlí ve Středočeském kraji. Na Olomoucku je nejstarším mužem Antonín Melich. Ten v pátek oslavil 103. narozeniny.

Na oslavu 103. narozenin přišli Antonínovi Melichovi v domově pro seniory v Dolní Sukolomi nedaleko Olomouce popřát všichni obyvatelé i zaměstnanci. Jídelnu vyzdobili balónky a nafukovacími číslicemi.

Mezi gratulanty byla i 79letá dcera Antonína Melicha Marta Kouřilová. "Každý doufá, že aspoň někdo z rodiny tu dlouhověkost po něm zdědí. Všichni ale říkají, že dědu asi nedoženou," usmívala se.

Související obsah

Přinesla s sebou i rodinné fotografie. "To mi bylo 20 let, nechal jsem si dělat v Litovli trvalou. Všechny ženské, co tam seděli, mi záviděly," vzpomínal pan Melich.

Ke gratulantům se připojila i televize Nova. "Pane Melichu, za celou televizi Nova bych vám chtěl poblahopřát k vašim úžasným a krásným narozeninám, hodně zdraví," popřál mu reportér Jiří Loučka.

Přestože je mu 103 let, stále rád zpívá. Nejraději má tahací harmoniku. Na narozeninovou oslavu se podle svých slov těšil několik dnů. Vzal si na sebe to nejlepší ze skříně.

Související obsah

Do domova pro seniory se Antonín Melich přestěhoval před šesti lety. Do té doby bydlel u své dcery. "Je to takové naše sluníčko. Vítální, samostatný, dodává nám všem výbornou náladu," uvedla vrchni sestra domova Jitka Radilová.

Život prožil v Uničově. V mládí hrál fotbal a lyžoval. Pracoval jako účetní a o víkendech chodil na brigády. "Být veselý, sportovat, bavit se, chodit tančit," prozradil pan Melich svůj recept na dlouhověkost.

V neděli Antonína Melicha čeká další oslava. Sejde se s celou rodinou. Kromě čtyř pravnuků má i tři prapravnučky.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz