Otrava

Nejotravnější zvuk v dějinách slaví 20 let! Připomeňte si ho

Nejotravnější zvuk v dějinách slaví 20 let! Připomeňte si ho
Zdroj: Profimedia

Je to zvuk, který nás na začátku tisíciletí bombardoval odevšad - z rádií, televize i jako zvonění mobilních telefonů. A z videoklipu se na celý svět šklebil podivný šedivý žabák.

Řeč je samozřejmě o Crazy Frog a hitu Axel F, který využil hudební motiv z komediální série Policajt z Beverly Hills. Tuhle taneční "vypalovačku" prostě zná nejspíš úplně každý.


Málo se ale ví, že ten otravný zvuk, kdy se animovaný žabák pokouší pusou vyloudit zvuk startujícího motoru, je skoro o deset let starší než samotná písnička.


Související obsah


Jak upozorňuje britský deník Metro, iritující zvuková stopa pochází už z roku 1997, kdy ji nahrál student Daniel Malmedahl. Na popularitě pak nahrávka získala až o šest let později.


To ji použil jiný švédský student Erik Wernquist, který pusou simulovaný zvuk motoru spojil s postavičkou šedivomodrého žabáka. Ten byl později pojmenován Crazy Frog (Šílený žabák).Tažení Crazy Froga světem pak v roce 2005 dokonal už zmíněný taneční singl, který na dlouhé týdny ovládl hitparády po celém světě.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz