Kanada

To máme pít? V kanadském městě tekla z kohoutků růžová voda

Velmi překvapení byli obyvatelé kanadského městečka Onoway, když otočili kohoutek a pustili vodu. Z kohoutků totiž tekla růžová kapalina. Město se občanům omluvilo, voda prý byla obarvená kvůli neškodným chemikáliím použitým při čištění potrubí.

"Můj manžel se chtěl ráno osprchovat, přišel za mnou a povídá ´Sheilo, proč teče z kohoutku růžová voda´?" řekla stanici CBC obyvatelka Onoway Sheila Pockettová.

A nebyla jediná, kdo na problém upozornil. Když občané Onoway otevřeli kohoutky, tekla z nich růžová voda. Podle Pockettové stačilo nechat vodu tak pět minut téct a růžové zbarvení z ní zmizelo.

Fotografie a videa z Onoway rychle obletěla sociální sítě a malé městečko s 1100 obyvateli ležící asi 30 kilometrů od Edmontonu, hlavního města provincie Alberta, se dostalo na stránky novin po celém světě.

Podle starosty města Onoway byl na vině únik manganistanu draselného v úpravně vody do vodovodního řadu. "Každý týden to proplachujeme a to děláme roky. Nikdy se nic podobného nestalo," řekl starosta Dale Krasnow.

"Úřad pro životní prostředí provincie Alberta nám doporučil vydat výstrahu s tím, že vše nasvědčuje tomu, že zdraví veřejnosti nebylo nikdy ohroženo," citovala televize CBC starostu Krasnowa.

Související obsah

Občané Onoway se ovšem odmítali v růžové vodě koupat, natož jí pak pít. "Ráno jsem chtěla napustit vanu a vykoupat mé dvě děti, ale hned jsem zavřela kohoutky," řekla edmontonské pobočce stanice CTV matka dvou dětí Shauna Wilkinsonová.
 

vbo, TN.cz

K tématu Kanada

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz