APLIKACE TN.CZ
Dům

Pod nápisem Hollywood postaví dům. Ale ne tak ledajaký!

Pod nápisem Hollywood postaví dům. Ale ne tak ledajaký!
Zdroj: archoutloud.com

Na malém pozemku, který leží pod ikonickým nápisem Hollywood v Los Angeles, postaví neobvyklý dům ve tvaru balvanu. Návrh kulaté stavby byl vybrán mezi 500 projekty z celého světa.

Pozemek pod slavným nápisem vlastní zubař Steve Alper, který by chtěl na známém místě i bydlet. A zřejmě se mu to i podaří. Odborná porota vybírala z více než 500 návrhů netradičních staveb, které zaslali architekti z celého světa.

Soutěžící měli vymyslet dům, který bude využívat inovativních technologií a bude šetrný k životnímu prostředí. Porotci vybrali neobvyklou stavbu, která pochází z dílny týmu architektonického studia Hirrsuta z Los Angeles.

Autoři pojmenovali návrh Ambivalent House. Nejen, že jejich stavba bude stát na významném místě, ke kterému se sjíždějí turisté z celého světa, ale pořádně si tím vydělají. Už jen za vítězství v soutěži si odnesli v přepočtu 75 tisíc korun.

Související obsah

Konstrukce nepravidelně kulatého domu je zabalena do fotovoltaické fólie, která využívá maximum sluneční energie. Dům se bude pomalu otáčet, aby ho lidé mohli vídat z různých stran. Zvláštní stavba má kulatá okna, která jsou nepravidelně rozmístněna.

Alper se nebojí, že by lidé z Los Angeles měli s jeho stavbou u ikonického nápisu problémy. "Myslím, že ho přijmou i díky neobvyklému vzhledu. Lidé v LA jsou otevřeni netradiční architektuře," tvrdí muž.

has, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz