Nehoda

V Moskvě se srazily vlaky, selhaly brzdy. Zranilo se 50 lidí!

V Moskvě se srazily vlaky, selhaly brzdy. Zranilo se 50 lidí!
Zdroj: rt.com

Padesát zraněných si vyžádala noční srážka vlaků v Moskvě, z toho šest lidí je zraněno kriticky. Dálkový vlak do Běloruska narazil do stojícího vlaku příměstské linky. Ten údajně zastavil kvůli muži na kolejích a pak mu selhaly brzdy.

Při noční nehodě v Moskvě se srazily dva vlaky. V obou soupravách cestovalo 445 lidí. Z toho jich padesát bylo zraněno a podle zpráv agentury TASS je jich šestnáct v kritickém stavu. "Padesát lidí si vyžádalo lékařskou pomoc," napsala po nehodě agentura TASS. Čtyři vagóny při nehodě vykolejily, část vlaku zničil náraz.

Související obsah

Podle zpráv ze sociálních účtů pasažérů, strojvedoucí ve vlaku interkomem hlásil, že byla použita záchranná brzda, protože na kolejích stál nebo je přecházel člověk. Po použití brzdy nemohl vlak údajně pokračovat dopředu a vlak sjel namísto toho po svahu dolů k místu srážky.

Podle sdělení ministerstva pro mimořádné situace byli mezi zraněnými cizinci. "Podle předběžných údajů zranění zahrnují ruské občany i cizince z jiných zemí," řekl ministr pro mimořádné situace Vladimir Puchkov.

Související obsah

O nehodě byl bezprostředně informován i prezident Vladimir Putin. "Moskevský starosta Sergej Sobjanin, ministr pro mimořádné situace Vladimir Puchkov a ruský prezident železnice Oleg Belozerov informovali telefonicky hlavu státu o opatřeních přijatých k vypořádání se s následky nehody,“ řekl mluvčí Kremlu Dmirty Peskov.


 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz