Mobilní operátor

Velká změna! Nové mobilní tarify představil i Vodafone. PŘEHLED

Velká změna! Nové mobilní tarify představil i Vodafone. PŘEHLED
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Třetí tuzemský operátor Vodafone představil nové tarify Red Naplno. Za základní tarif Red Naplno 5 GB si sice oproti stávajícímu základnímu neomezenému tarifu 28 korun připlatíte, dostanete ale výrazně více dat. Zákazníci se mohou těšit na 5 GB dat. Další 2 GB dostanou, když budou používat mobilní aplikaci operátora. Vodafone představil hned 6 nových tarifů, které stojí od 277 po 1 777 korun.

Vodafone tak následuje své konkurenty. První představil nové datové tarify koncem března T-Mobile (psali jsme ZDE). Operátor O2 na konci dubna představil nový sdílený tarif Spolu, který je určený hlavně pro rodiny (více ZDE).

Podobně jako T-Mobile vsází Vodafone na větší nabídku dat za ceny obdobné těm současným. Nejběžnější neomezený tarif Red LTE stál doposud při dvouletém úvazku 749 korun. Zákazníkům nabízel 1,5 GB dat. Od letošního roku přidal zákazníkům Vodafone dárek v podobě dalšího GB dat.

Od 18. května zaplatí zákazníci za nejlevnější neomezený tarif 777 korun. Cena platí při podpisu dvouleté smlouvy, bez závazku zaplatí měsíčně 971,25 korun. V ceně je neomezené volání do všech sítí, neomezené SMS zprávy a 5 GB dat. V mobilní aplikaci operátora si mohou měsíčně vybrat odměnu dalších 2 GB dat. Za volání do ciziny zaplatí 11,50 korun za minutu.

Od poloviny května nabídne Vodafone také tarify Red Naplno 20 GB a Start 500 minut. U prvního tarifu získají za 1 777 korun zákazníci 20 GB dat. Další 2 GB dostanou jako dárek v aplikaci operátora. Na rozdíl od základního tarifu Red Naplno 5 mají zákazníci nárok na 1 000 minut volání do vybraných zahraničních zemí, do západní Evropy, USA, Kanady, Austrálie nebo na Slovensko.

Tarif Start 500 minut stojí 477 korun, zákazníci získají 500 MB dat, na dalších 500 MB mají nárok při využití mobilní aplikace. Do všech sítí mohou provolat 500 minut. Za každou další minutu pak zaplatí 3,49 korun. SMS zprávy stojí 1,51 Kč.

Další tři tarify začne Vodafone nabízet od 12. června. Základní tarif Start 100 minut stojí 277 korun. Za to získají klienti 100 volných minut a 250 MB dat. Za 377 korun pak zákazníci s tarifem Start 200 minut získají také 250 MB volných dat, ale 200 volných minut. V obou případech stojí každá SMS zpráva 1,51 Kč a každá další provolaná minuta nad rámec těch volných 3,49 Kč.

 

Související obsah

Nabídku dražších tarifů doplní tarif Red Naplno 10 GB, u kterého zákazníci za 1 077 korun získají 10 GB volných dat, plus další 2 GB najdou jako dárek v mobilní aplikaci operátora. Stejně jako u nejdražšího tarifu i u tohoto mohou zákazníci provolat 1 000 minut do vybraných zahraničních zemí. Volání i zprávy jsou neomezené.

"Již v únoru tohoto roku jsme zákazníkům přinesli 40 GB dat v rámci unikátního rodinného tarifu Red+40 GB. Nyní přinášíme pořádnou porci dat také jednotlivcům. Na zákazníky bude každý měsíc čekat dárek v podobě dalších dat v aplikaci Můj Vodafone. Pro zákazníky využívající tarify Red Naplno to budou 2 GB zdarma a pro zákazníky s tarifem Start 500 minut to bude 500 MB zdarma," řekl Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky.

"Pro studenty navíc již téměř rok nabízíme neomezený tarif #jetovtobě s 10 GB za 499 Kč. S tarify Red Naplno Vodafone doplnil svou nabídku, která teď uspokojí jak studenty, rodiny, jednotlivce, tak i podnikatele," dodal Dvořák.

 

Související obsah

Pokud zákazníci přečerpají určená data, mohou si připlatit další datový balíček. U základních tarifů start za 99 korun získají 1 GB dat, u tarifů Red Naplno za 2 GB zaplatí 149 Kč, za 3 GB 249 Kč, za 5 GB 349 Kč a za 10 GB 599 Kč. Poslední balíček není dostupný pro tarif Red Naplno 5 GB. Pokud si další balíček nepřikoupí a data přečerpají, operátor jim naúčtuje 25 Kč za každých započatých 100 MB u tarifů Start a 49 Kč za každých započatých 500 MB u tarifů Red Naplno.

Data se budou automaticky přikupovat až do dosažení tzv. DataStropu. S jeho výší mohou zákazníci hýbat, automaticky je ale nastavený na 1,25 GB u tarifů Start 100 a Start 200, 1,5 GB u tarifu Start 500, 10 GB u Red Naplno 5 GB, 15 GB u tarifu Red Naplno 10 GB a 25 GB u tarifu Red Naplno 20 GB.

V Česku se číří mobilní aplikace, která připravuje zákazníky o peníze - více v reportáži:

Zákazníci mohou také využívat program Red Naplno člen a svůj datových tarif sdílet na dalších až třech zařízeních. SIM kartu operátor vystaví bezplatně, účtuje si za ní ale měsíční poplatek 99 korun.

Vodafone slíbil, že od poloviny roku uvede také tarif Red Naplno 60 GB, se kterým zákazníci získají za 2 777 korun 60 GB dat.

Jak TN.cz potvrdila mluvčí mobilního operátora Markéta Kuklová, stávající zákazníci si mohou vybrat, jestli budou nadále využívat svůj současný tarif nebo se rozhodnou přejít na některý z nových tarifů.

ČTĚTE TAKÉ:

ODBORNÍCI VARUJÍ: Nemějte mobil v ložnici, jinak vám hrozí velké problémy
Prodlužte život svému mobilu!

Máte v telefonu neustále slabou baterii? Díky těmto jednoduchým trikům se vám mobil už nevybije!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz