Pokémon GO

Mladík chytal pokémony v chrámu! Půjde za to na 3 roky do vězení

Mladík chytal pokémony v chrámu! Půjde za to na 3 roky do vězení
Zdroj: Profimedia

Soud v Jekatěrinburgu odsoudil ruského blogera Ruslana Sokolovského k podmíněnému trestu tři a půl roku vězení. Mladík se měl dopustit hanobení víry, když v největším městském pravoslavném chrámu hrál hru Pokémon Go.

Ruský soud uznal Ruslana Sokolovského vinným ze šíření nenávisti, urážky citů věřících a nezákonného využívání technologií. Mladík byl odsouzen k tříletému odnětí svobody s podmínkou.

Sokolovskij vloni v srpnu chytal pokémony v pravoslavném chrámu a videa zveřejnil na sociálních sítích. Mnohé pobouřil větou, že se mu nepodařilo najít "nejvzácnějšího pokémona, kterým je Ježíš Kristus".

Sokolovský svým činem reagoval na varování státní televize, že za chytání pokémonů může v Rusku hrozit až půlmiliónová pokuta (asi 186 000 korun), anebo až tři roky vězení. "To je naprostá blbost," prohlásil Ruslan Sokolovskij a vyrazil do jednoho z největších chrámů v uralském Jekatěrinburgu na lov pokémonů.

Související obsah

Policie si pro mladíka přijela domů. "Chtěl jsem popřít myšlenku, že lze trestat za lov pokémonů v kostelech," řekl tehdy na svou obhajobu. I když svou vinu po celou dobu popíral, věřícímm se nakonec omluvil.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz