APLIKACE TN.CZ
Moravskoslezský kraj

Babička odešla z Domova pro seniory. Hledají ji už přes týden!

Policisté už od 19. května pátrají po sedmašedesátileté Heleně Štěrbové z Českého Těšína. Žena v pátek dopoledne opustila Domov pro seniory v Českém Těšíně. Trpí Alzheimerovou chorobou a může být zmatená a dezorientovaná.

Seniorku v pátek 19. května začali hledat zaměstnanci Domova. Později se obrátili na policii. Po ženě pátrá i rodina. „Prosíme o pomoc s hledáním. Jedná se o tchýni mé maminky. Je původně z Havířova a tak je možné, že se chtěla dostat domů. Nicméně nedorazila,“ uvedla nevlastní vnučka pohřešované ženy Martina P.

Podle ní se žena z Domova ztratila už několikrát. „Párkrát už odešla, ale pokaždé ji hned někdo dovedl zpátky, nebo zavolali do Domova, jestli jim někdo nechybí. Může se totiž projevovat zmateně,“ doplnila Martina P.

Související obsah

Policisté v pátek a sobotu provedli pátrací akci, která zatím skončila neúspěšně. Obrací se proto s prosbou o pomoc i na veřejnost. „Žena je asi 170 cm vysoká, štíhlé postavy. Má šedé rovné vlasy, užívá dioptrické brýle. V době odchodu měla na sobě tmavé tričko s krátkým rukávem, hnědou vestu a světlé kalhoty. Mohla s sebou mít kabelku a zřejmě je bez dokladů. Vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu může být dezorientovaná. Jakékoli informace k pohřešované přijmeme na lince 158,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Holčáková.
 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz