Bydlení

Babička (85) žije úplně sama v celé vesnici. Při životě ji drží práce

Stařenka žije sama v odlehlé vesnici. Je odhodlaná v místě dožít, i když život na opuštěném místě není jednoduchý. Žena popsala, jak její život v obci vypadá.

Maria Veselova žije v odlehlé obci Safonovo v ruském regionu Nižný Novgorod. Kdysi by jí prý ani nenapadlo, že ve vesnici nakonec zůstane žít úplně sama. Po pádu Sovětského svazu se většina obyvatel přestěhovala do města za prací. A ti, kteří zůstali, postupně zemřeli.

I když je jí pětaosmdesát let, musí si se vším poradit sama. Ženu prý udržuje při životě práce na zahradě. "Pěstuji kapustu, brambory, řepu a česnek. Cítím se mnohem lépe, když mám nějakou činnost. V zimě je to horší, to se věnuji tkaní koberců," řekla TV Markíza Marie.

Jediným jejím společníkem je její pejsek. Párkrát do roka za ní přijdou i vnoučata. Přestože jí nabízeli, aby se k nim přestěhovala, ona je odhodlána dožít ve své obci.

Související obsah

Celostátní sčítání obyvatel v Rusku z roku 2010 ukázalo, že v zemi je přes 19 tisíc opuštěných vesnic. Dalších 80 tisíc obcí obývá dohromady méně než sto obyvatel. Za těmito lidmi dochází mobilní obchůdek. Jeden takový jezdí i za Marií Veselovou. Žena je ráda, že si může nakoupit co potřebuje a také si s někým může popovídat.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz