Střepiny

Střepiny 21. 5. 2017

Agresoři za volantem silných aut. Jaké jsou to typy lidí a proč se tak chovají? Počítačoví hackeři, co vzbuzují celosvětovou paniku. Jak se nestát jednou z jejich obětí? A Slunce jako riziko pro naše zdraví. Proč se vyplatí užívat ho s mírou?

Agresivita na silnicích. I přes vysoké tresty je v Česku i ve světě stále větším problémem. Je to jen pár dní, co jsme mohli vidět záběry neurvalého vybržďování hasičského vozu řidičem Porsche z Prahy, tomu teď hrozí až roční zákaz řízení. Jednačtyřicetiletý muž ale zdaleka není prvním a jediným majitelem drahého vozu, který se na silnici chová tak, jako by mu patřila. Co mají tyto typy řidičů společného? O tom je reportáž Marii Jevstafjevy ZDE.

Kybernetický útok, který nedávno napadl přes 230 tisíc počítačů z více než 150ti zemí ohrožuje i Česko. Virus od uživatelů požadoval výkupné v internetové měně bitcoin za odemčení dat. O pár dní později se terčem zase jiného útoku stala společnost Disney a opět šlo o vydírání. Obětí hackerů se ale velmi snadno může stát kdokoli z nás, jakýkoli běžný uživatel sítě. Jak nebezpečí předejít a co dělat v případě napadení? To je téma Emy Klementové ZDE.

Donald Trump tento týden vyrazil na první velkou zahraniční cestu. Na veřejnost hned pronikly postřehy diplomatů, jak s nevypočitatelným prezidentem úspěšně jednat. Jejich rada zní například... neveďtě 30 minutové monology, protože udrží pozornost jen 30 vteřin. Nečekejte, že zná historii vaší země, ale dávejte ho do kontrastu s Obamou. V reportáži Matěje Svitáka uvidíte, jak se taková velká mezinárodní setkání připravují a co všechno se na nich může přihodit? Podíbejte se na reportáž ZDE.

V době prvních letních dnů lékaři hlásí, že jim do ordinací přichází stále víc lidí, jejich pokožka už není v pořádku, ročně pak u nás na rakovinu kůže zemřou stovky lidí. Proč? A jak se chovat, aby se to netýkalo i nás? Podívejte se na reportáž ZDE.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz