Diplomová práce

Nejupřímnější "diplomka": Je fuk, co bude, vrátím se na úřad práce

Nejupřímnější "diplomka": Je fuk, co bude, vrátím se na úřad práce
Zdroj: Profimedia

Zatímco drtivá většina vysokoškoláků ve svých diplomových pracech rozvíjí komplikované hypotézy a pátrá po smyslu vesmíru a života, najdou se i tací, kteří svou upřímností a otevřeností vyrážejí dech

Hitem sociálních sítí se nyní stal úvod diplomové práce jednoho studenta Vysokého učení technického. Kryštof Ambrůz totiž v podstatě po střetu s realitou zjistil, že mu umělecké vzdělání vůbec k ničemu nebude.

"Ve své diplomové práci nic neřeším, ničeho se nedotýkám a v závěru k ničemu nechci dojít. Pracuji bez tématu, bez motivace," jsou první slova, kterými Kryštof Ambrůz uvádí svou nepojmenovanou diplomovou práci.

Pokračuje slovy o tom, že zjistil, že aby přežil, umění ho nezachrání. A prý je úplně jedno, zda magisterskou práci obhájí či neobhájí - tak jako tak znovu skončí na úřadu práce.

Související obsah


"Do studia nastupuji z donucení mého okolí, které by se dalo nazvat motivující, pro mě však spíše demotivující, neboť se v něm po umělecké stránce nevyskytuje nikdo, kdo by mě zajímal nebo motivoval. Po této zkušenosti se už k umění nikdy nevrátím. Děkuji škole za to, že mi poskytla technické zázemí a prostor. I tak vidím své studium jako neúspěšné a beru jej jako ztrátu času," nebere si vysokoškolák servítky.

A dodává, že po návratu mezi studenty se studiu stejně nevěnoval a raději sháněl práci, aby se mohl "jako normální člověk zařadit do systému, který z nás v České republice dělá otroky pracující za směšné peníze."


Ambrůzova upřímná zpověď se šíří sociálními sítěmi jako lavina. Pokud si chcete přečíst celé jeho originální pojednání, najdete ho pod tímto odkazem.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz