Bohuslav Sobotka

Sobotka hostil premiéry Slovenska a Rakouska, toto spolu řešili

Ve čtvrtek se v Brně sešli premiéři tří zemí, České republiky, Slovenska a Rakouska. Jednali o vzájemné spolupráci v oblasti dopravy, bezpečnosti a vzdělávání.

Premiéři přijeli do Brna krátce po deváté hodině. Bohuslav Sobotka se svými protějšky z Rakouska a Slovenska takto potkal už podruhé - tentokrát ve slavné prvorepublikové vile Tugendhat.

Všechny tři státníky ten samý den čekala cesta do Bruselu, kde se budou řešit hodně ožehavá témata a tak před odletem spolu domlouvali strategii. "Ať nám to řekne do očí, to se říká mnohem hůř," zachytily kamery Sobotku, jak říká svým kolegům.

Na první pohled bylo vidět, že premiéři byli na přátelské půdě - procházeli se po zahradě vily a plánovali spolupráci na další rok. Po skončení jednání slovenský premiér potvrdil, že tak pěkně si už dlouho nepopovídal.

"Po dlouhém, dlouhém čase jsem měl možnost popovídat si od srdce a říct, co si myslím," pochvaloval si slovenský premiér Fico.

Související obsah

Český premiér oznámil, že se svými protějšky dohodl další spolupráci při vzdělávání, budování dálnic, anebo rychlostní železnice. "Měla by urychlit dopravu mezí Vídní, Bratislavou, Brnem a Prahou," věří premiér Sobotka.

Hned po skončení jednání odletěli premiéři do Bruselu na summit Evropské unie, který bude řešit uspořádání Unie po odchodu Británie.
 

vbo, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz