Ekologové

Aktivisté vtrhli do dolu na Mostecku, policie jich zatkla 140

Více než stovka aktivistů protestujících proti těžbě uhlí na Mostecku pronikla i přes zákaz vstupu do dolu Bílina. Policisté je kvůli protiprávnímu jednání všechny zajistili. V několika dolech byla kvůli protestům přerušená těžba.

Dopoledne ekologičtí aktivisté, kterých se na Mostecko sjelo něco přes dvě stě, ještě výzvy policistů respektovali. Vstup do těžební jámy jim blokovaly policejní hlídky na koních. Po poledni se ale situace rychle změnila. Protestující se rozjeli k dalším dolům a elektrárnám na severu Čech.

"Samozřejmě jsme přijali různá bezpečnostní opatření, " řekl TV nova mluvčí Skupiny ČEZ pro střední a severní Čechy Ota Schnepp.

Přestože byli policisté aktivistům v patách, jejich proniknutí do zakázané zóny hnědouhelného dolu Bílina nedokázali zabránit. Několik protestujících se vyšplhalo až na velkorypadlo. "Uhlí patří pod zem, uhlí patří pod zem," skandovali na demonstraci protestující.

Policisté pozatýkali 140 lidí. Ti skončili na policejních služebnách. Po podání vysvětlení je policisté pustili na svobodu.

"Jsou podezřelí ze spáchání přestupkového jednání, ale ta přesná kvalifikace bude známá na základě vyhodnocení důkazů," řekl TV Nova mluvčí ústeckých policistů Daniel Vítek.
Zásah policistů a nasazení techniky může přijít až na několik milionů korun.
 

vbo, František Nyklas, TN.cz

K tématu Ekologové

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz