Rakovina

Máma myslela, že Dan potřebuje brýle. Lékaři jí řekli šokující zprávu

Máma myslela, že Dan potřebuje brýle. Lékaři jí řekli šokující zprávu
Zdroj: Profimedia

Zdrcující zprávu řekli lékaři mladé britské mamince. Když si myslela, že její syn potřebuje brýle, odvedla ho k očnímu lékaři. Ten chlapce poslal na magnetickou rezonanci. V nemocnici pětiletému Danielovi diagnostikovali vzácný nádor mozku, který je bohužel neléčitelný.

Stephanie Downingová si myslela, že jejího pětiletého syna Daniela jen trápí obyčejná oční vada. Oční lékař si s chlapcem nevěděl rady a tak jej poslal do nemocnice na magnetickou rezonanci. Ta na konci června odhalila smutnou diagnózu.

Lékaři Stephanie řekli, že její syn trpí vzácným typem nádoru mozku, který se již bohužel nedá vyléčit. Pětiletému Danielovi zbývá devět měsíců života. Chlapec byl okamžitě převezen do nemocnice v Bristolu, kde lékaři zahájili chemoterapii.

Blízcí matky nemocného chlapce se snaží vybrat pro rodinu peníze. Kamarádka Stephanie Biffy Lynchová, se kterou matka sloužila u britského královského námořnictva, založila rodině profil na charitativní stránce, kde mohou dobrovolní dárci přispívat.

"Steph si dělala starosti, že špatně vidí. Myslela si, že potřebuje brýle. Odvedla ho na oční a odtamtud ho poslali do nemocnice. Měl magnetickou rezonanci a teď se dozvěděli výsledek," uvedla podle listu Plymouth Herald kamarádka matky.

Související obsah

Daniel má ještě osmiletého bratra Jacka. Teď kamarádka matky doufá, že se podaří vybrat 6 tisíc liber, tedy v přepočtu 180 tisíc korun, které by rodina využila na to, aby si mohla najít bydlení nedaleko nemocnice.

"Při tom všem stresu, kterým teď procházejí, by si neměli ještě dělat starost s penězmi. Potřebují být příštích šest týdnů s Danielem v Bristolu, až tam bude podstupovat chemoterapii. Dělají všechno proto, aby mu ten čas, který mu ještě zbývá, udělali co nejpříjemnější," dodala Biffy.

Související obsah

Podle přítele Stephanie Adyho Craytona se matka nemocného chlapce snaží být silná. "Její přístup je, že s některými věcmi se prostě v životě nedá nic dělat," řekl listu Plymouth Herald partner Stephanie.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Měla problémy s dýcháním, a tak šla k lékaři. Ten jí dával 3 měsíce života, ale pak přišel ještě větší šok!

Muž si ze srandy udělal těhotenský test. Vyšel mu pozitivně! U lékaře se však smát přestal

21 překvapivých způsobů, jak snížit riziko rakoviny!

vbo, TN.cz

K tématu Rakovina

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz