Taxi

Taxikář si za jízdu řekl o obří částku, ženu nutil vybrat peníze!

Taxikář si za jízdu řekl o obří částku, ženu nutil vybrat peníze!
Zdroj: Profimedia

Více než šest tisíc korun za 14 kilometrů dlouhou jízdu zaplatila taxikáři turistka, kterou vezl z centra Prahy do hotelu. Podvodníka později vypátrali strážníci a předali ho státní policii.

"Cizinka strážníkům sdělila, že nastoupila u Staroměstského náměstí do zaparkovaného vozidla označeného jako taxi a požadovala odvoz do hotelu na Praze 4. Adresu a fotku hotelu ukázala řidiči i na svém mobilním telefonu," popsala začátek celé eskapády mluvčí strážníků Irena Seifertová.


Při placení ovšem turistka zažila šok, protože taxikář požadoval za čtrnáctikilometrovou jízdu neuvěřitelných 480 eur (přibližně 12 500 korun).

"Když mu sdělila, že má u sebe pouze 50 euro, řekl jí, že je to málo a že ji odveze k bankomatu. Což následně udělal. V bankomatu turistka vybrala 3 000 korun, ale řidiči částka stále nestačila. Nakonec řekl, že mu bude stačit 5 000 korun a již zmíněných 50 euro. Žena od něj požadovala stvrzenku a obdržela ručně psaný doklad. Pak ji odvezl zpět k hotelu," pokračovala mluvčí strážníků.


Tam se turistka se svým zážitkem svěřila recepční, která okamžitě volala strážníky ze skupiny taxi. Těm trvalo tři hodiny, než taxikáře vypátrali v Pařížské ulici, tedy hned vedle Staroměstského náměstí. Turistka muže spolehlivě poznala.

Související obsah

"Řidič jízdu potvrdil s tím, že za ní dostal zaplaceno jen 407 korun. Ze stvrzenky bylo také zřejmé, že ujetá trasa měla 14 kilometrů. Nakonec strážníkům řidič uvedl několik důvodů, proč si cenu za trasu znásobil," doplnila Seifertová.


Strážníci proto "známou firmu", která podobné fígle zkusila už několikrát v minulosti, předali k řešení státním policistům s podezřením na spáchánní podvodu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz