Zastřelil

Lupič přepadl a pobodal taxikáře. Ten ho zastřelil nelegální zbraní

V obci Dědov na Náchodsku se v sobotu večer zastřelil taxikář lupiče, který ho pobodal. Taxikář si zachránil život, ale neoprávněně drženou zbraní bez zbrojního průkazu. Případ vyšetřuje policie.

V sobotu odpoledne nabral Petr v obci Ostaš zákazníka, který spěchal do Dědova u Teplic nad Metují. Během jízdy prý začal být muž nervozní. Proč, to se taxikář dozvěděl vzápětí. Muž vytáhl z kapsy peněženku, ovšem s ní i nůž. Bez varování taxikáře bodl do břicha, ten pustil volant a ve zhruba šedesátikilometrové rychlosti auto sjelo do příkopu.

"Bodl mě a pak chtěl znovu. Mířil na krk. Když jsme spadli do příkopu, řval, že chce peníze. Tak jsem je vytáhl z kapsy a hodil je po něm," vypráví taxikář Petr. V tu chvíli se mu podařilo z auta vyskočit.

Související obsah

Z náprsní kapsy vytáhl pistoli a zamířil. "Třikrát jsem do něj vypálil, jenže on byl asi na nějaký agresivní droze. Prostě řítil se na mě přes sedadlo řidiče," popsal napadený muž dál. Čtvrtý náboj se mu zasekl v komoře. Než ho Petr uvolnil, stál už lupič s nožem znovu u něj.

Pak padla čtvrtá rána a útočník se zhroutil na zem. Napadený taxikář se dopotácel k nejbližšímu domu, kde požádal o pomoc. V těle měl sedm centimetrů hlubokou ránu. S probodnutými játry šel okamžitě na operační sál. Útočník zemřel už během převozu do nemocnice.

Související obsah

Případem se zabývá policie."Zatím to vyšetřujeme jako loupež, ale konečná právní kvalifikace bude upřesněna až skončíme vyšetřování," uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Problémy ale budou čekat i zraněného taxikáře. Na pistoli totiž nemá průkaz. Kriminalisté upřesní právní kvalifikaci celého činu poté, co dostanou výsledky soudní pitvy a zejména poté, co provedou rekonstrukci na místě činu.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz