úmrtí

Červenec ve znamení smutku: Tyto osobnosti nás opustily!

Červenec ve znamení smutku: Tyto osobnosti nás opustily!
Zdroj: Profimedia

Červenec byl pro celosvětovou scénu velmi bolestivým měsícem. Odešla celá řada osobností filmu, hudby a umění. Svět přišel například o otce oživlých mrtvol nebo světoznámého zpěváka z Linkin Park. I Češi museli oplakat odchod několika známých lidí.

Už na začátku měsíce nás opustil herec, který ztvárnil legendárního účetního Uga Fantozziho. Jeden z nejznámějších italských komediálních herců Paolo Villaggio (†84) zemřel po několika dnech hospitalizace v nemocnici v Římě.

O pár dní později zasáhla českou veřejnost zpráva o odchodu herce činoherního souboru Národního divadla v Praze Petra Pelzera (†76), který exceloval v mnoha hrách, zazářil například ve hře Sluha dvou pánů, hrál také primáře v Učiteli tance.

Fanoušky slavné Angeliky zdrtila zpráva o skonu autorky ságy o "markýze andělů" Anny Golonové (†95). Její sága o Angelice byla přeložena do 30 jazyků, příběh znají lidé po celém světě.

Uprostřed července otřásla Českem smutná zpráva o smrti špičkové sopranistky Opery Národního divadla Evy Děpoltové (†71). Její nezapomenutelný hlas zazněl v operách Manon Lescaut, Dvě vdovy, Tosca a spoustě dalších.

Související obsah

V polovině měsíce náhle zemřel oscarový herec Martin Landau (†89), který hrál ve filmech světoznámých režisérů, jako jsou Alfréd Hitchcock nebo třeba Tim Burton. Oscara získal za vedlejší roli ve filmu Ed Wood.

Stejný den bylo oznámeno úmrtí další významné osobnosti filmu. Americký režisér George A. Romero (†77) trpěl dlouhou dobu na rakovinu. Romero je otcem oživlých mrtvol ve filmu. Díky nim vdechl hororovému žánru nový život.

Další zdrcující zpráva přišla jen o pár dní později, zemřel uznávaný akademický malíř Karel Franta (†89). Jeho kresby provázely české děti v mnoha knížkách. Podobu dal pohádkovým postavám ze Strašpytýlka, Pohádkového vandrování po Čechách, Čertovin nebo třeba Malého Vinnetoua, který měl svých slavných 49 epizod.

Související obsah

Miliony lidí oplakaly odchod frontmana kapely Linkin Park Chestera Benningtona (†41), který spáchal sebevraždu ve svém domě. Svými texty i bojem s vnitřními démony inspiroval miliony lidí po celém světě.

Francouzský herec Claude Rich (†88), který zářil v seriálu Chobotnice a proslavil se po boku Louise de Funese, zemřel po dlouhé nemoci. Lidé si ho mohou pamatovat také jako druida Panoramixe.

Náhle zemřel herec John Heard (†72), známý rolí otce ve filmové sérii Sám doma. Našli ho mrtvého v hotelovém pokoji, přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt.

Opustila nás také legendární hlasatelka československé televize Jarmila Šusterová (†85), v televizi vystupovala dlouhých 15 let.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Sebevražda není řešení! Co dělat, když vás přemáhá touha ukončit svůj život?
Duch v bytě Kamila Střihavky a další děsivé historky

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu úmrtí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz