Petr Kramný

Spolek žaluje tři znalce z kauzy Kramný, v posudcích prý lhali!

Spolek žaluje tři znalce z kauzy Kramný, v posudcích prý lhali!
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Spolek Šalamoun, který se dlouhodobě angažuje v kauze Petra Kramného, konečně prozradil, co zjistil nový znalec, který zkoumal srdce Moniky a Klárky. A spolek hned podal trestní oznámení na trojici znalců, kteří vypracovali posudky, podle nichž Klárku a Moniku zabil elektrický proud. Podle spolku jsou posudky lživé.

Nový znalecký posudek, který podle spolku vypracoval přední odborník na myokard, přináší zásadní závěry. A ty vyznívají ve prospěch Petra Kramného! Naopak do problémů by se mohli dostat autoři posudků, na základě kterých byl Kramný odsouzen na 28 let vězení.

Šalamoun podal trestní oznámení na soudní znalce Margitu Smatanovou, Marka Dokoupila a Františka Vorla. Nový znalec totiž podle Šalamouna posudky trojice výše zmíněných znalců naprosto rozcupoval. Šalamoun nechce nový posudek zveřejnit ani z něj citovat, uvedli ale několik bodů, které mají dokázat, že posudky obžaloby nebyly pravdivé.

Na vzorcích srdeční tkáně, které znalec spolku Šalamoun zkoumal, prý vůbec nejsou takzvané kontrakční pruhy, které jsou neklamnou známkou zásahu elektrickým proudem!

Znalci obžaloby prý také naprosto nedostatečně vyšetřili obě srdce po histologické stránce a naopak popsali změny tkáně, které podle nového znalce vůbec nenastaly. Navíc jsou histologické zprávy obou srdcí v podstatě shodné, jako by byly zkopírované.

Související obsah

"Nelze dospět k diagnóze akutního selhání srdce při úrazu elektrickým proudem!" měl podle spolku Šalamoun zjistit nový znalec! Jeho totožnost spolek zatím prozradit nechce.

"Lze však konstatovat, že kromě toho, že se jedná o předního znalce se specializací na myokard, jedná se zároveň o znalce, který v hierarchii znalců působících v trestní věci Petra Kramného stojí absolutně nejvýše. Jedná se o evropskou ikonu a autora řady odborných publikací přesahující daleko hranice České republiky," tvrdí spolek v tiskové zprávě.

Související obsah

"S absolutní vážností je nutno konstatovat fakt, že tito znalci na srdci Moniky a Kláry popisují tzv. kontrakční pruhy, které následně další důvodně podezřelý, docent Vorel, označuje za masivní a zároveň za důkaz účinku elektrického proudu, které však přítomny vůbec nejsou. V tomto případě se tedy nemůže jednat o omyl, ale o úmyslný trestný čin se zvlášť závažným následkem, protože údajné nálezy na srdcích Moniky a Kláry Kramných jsou stěžejním důkazem o vině Petra Kramného," uzavírá spolek Šalamoun.

Pokud by se trestní oznámení nakonec opravdu dostalo až k soudu, hrozilo by trojici unalců obžaloby za vypracování nepravdivého posudku v krajním případě až desetileté vězení.

Rodina Moniky prodávala byt, kde Kramní žili, více v reportáži:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

TO JE SÍLA: Muž, který usvědčil Kajínka se vyjádřil k jeho propuštění! Z jeho vzkazu mrazí

pez, vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz