Batoh

Brigádník našel na pumpě batoh s miliony. Už se ví, komu patřil!

Příběh nalezeného batohu s neskutečným obsahem 300 tisíc eur na slovenské čerpací stanici má zajímavé rozuzlení. TV Markíza se i přes informační embargo ze strany policie podařilo zjistit, kdo je původním majitelem. Balík s penězi tam nechal bývalý významný státní funkcionář.

Nejmladší brigádník jedné slovenské čerpací stanice dostane velmi štědrou odměnu 30 tisíc eur (asi 780 tisíc korun) za to, že policii předal batoh napěchovaný penězi. Suma představuje deset procent z nalezené hodnoty - tedy z 300 tisíc eur (téměř osm milionů korun).

TV Markíza se nyní podařilo nemožné. Jak upozorňují tvnoviny.sk, reportéři zjistili, komu batoh s neskutečným obsahem patří. Nechat ho tam měl bývalý generální ředitel Železnic Slovenské republiky a současný člen dozorčí rady Železniční společnosti Cargo Slovakia (ZSSK Cargo) Štefan H.

Související obsah

Štábu se dokonce významného státního funkcionáře podařilo natočit přímo na čerpací stanici krátce po nahlášení nálezu. Kriminalistům měl hodně co vysvětlovat.

Policii měl muž tvrdit, že peníze našel v domě po mámě. Novináře ale zcela pochopitelně zajímalo, proč nosí tak závratnou sumu peněz jen tak s sebou. Jeho jméno totiž figuruje v hned několika společnostech. Žádná z nich ale nepotvrdila, že by vůbec věděla o tom, že by právě Štefan H. měl být majitelem peněz.

Policie musí mimo jiné prověřovat, jestli peníze nebyly získány třeba nelegálně, nebo nejsou jinak spojeny s nějakou trestnou činností - třeba financováním terorismu.

Mladý brigádník má ale svou odměnu prakticky jistou, povinnost vyplatit nálezné je totiž zakotvená v zákoně. "Pokud by mu to (majitel) nechtěl dát, může odměnu vymáhat i soudní cestou," řekl k případu právník.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Chlapec ztratil peněženku, pak po ní pátral na facebooku! Odpověď, která přišla, ho zasáhla!

Muž našel kufřík plný peněz a zlata a odnesl ho na policii. Co ho teď čeká?

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz