Barcelona

Trump znovu šokoval: Muslimové se stříleli kulkami s prasečí krví!

Trump znovu šokoval: Muslimové se stříleli kulkami s prasečí krví!
Zdroj: ČTK

Prezident USA Donald Trump svými výroky nejspíš nepřestane šokovat. Po čtvrtečním teroristické útoku v Barceloně sice vyjádřil Španělsku soustrast a ujistil ho o podpoře, vzápětí ale zveřejnil tweet, nad kterým někteří jen kroutí hlavou.

Na twiteru Trump odkazoval na smyšlenou historku o tom, jak bylo v minulosti efektivní popravovat islámské teroristy kulkami namočenými v prasečí krvi. "Podívejte se, co udělal generál Spojených států Pershing teroristům, které chytil. Žádný radikální islamismus tady nebyl dalších 35 let!" vyzýval Trump na sociální síti.

Historku o generálu Johnu J. Pershingovi Trump vykládal už v únoru 2016 během své kampaně v Jižní Karolíně. Jenže podle historiků je vymyšlená.

Historka se vrací na počátek 20. století, kdy Pershing působil na Filipínách jako guvernér. A stejně jako teď Evropa, i generál měl problém s islámským terorismem. Podařilo se mu zajmout padesát teroristů, kteří zabili mnoho lidí a napáchali obrovské škody.

Padesátku teroristů pak postavil do řady a řekl svým padesáti vojáků, aby namočili kulky do prasečí krve. Celkem 49 teroristů pak těmito kulkami zastřelili. Jedinému přeživšímu řekli: "Vrátíš se ke svým lidem a řekneš jim, co se stalo." Kontakt s krví nečistých zvířat (prasat) vede podle místních k zatracení duší mrtvých.

Související obsah

To přesně hrálo americkému prezidentovi do karet. "25 let nebyl s islamisty problém," provolával Trump. Po včerejším útoku zvýšil efektivitu Pershingova řešení ještě o 10 let - na 35 let. Bohužel pro něj bylo už mnohokrát prokázáno, že na historce není zrnka pravdy.

Přitom pouhou tři čtvrtě hodinu předtím napsal velmi spořádaný tweet, ve kterém Španělsku vyjadřoval podporu: "Spojené státy odsuzují teroristický útok v Barceloně ve Španělsku a udělají vše potřebné k tomu, aby pomohly. Buď odolné a silné, milujeme tě!"

Podívejte se na reportáž o útoku v Barceloně:

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz